Váš železničný portál
Registrovať sa

Nové Vectrony pre BUDAMAR GROUP

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Vo štvrtok 15. 12. 2022 dorazili do Bratislavy ďalšie biele Vectrony z výrobného závodu Siemens Mobility v mníchovskom Allachu. Ide o rušne 383.223 a 301 leasingove spoločnosti Rolling Stock Lease. Ich nájomcom bude skupina BUDAMAR GROUP o ktorú ide už o ôsmy a deviaty Vectron, ktoré si u RSL skupina objednala. Dodanie posledného desiateho Vectrona sa očakáva na prelome rokov.

Za povšimnutie stojí červený pásik na fúzoch rušňa 383.301. Rušne, ktoré sú určené pre prevádzku v Taliansku a boli do prevádzky schválené pred rokom 2020 musia na svojom čele mať výstražný červený pruh, ktorý poznáme aj z rušňov Traxx MS2 alebo Siemensov Eurosprinter rady 189. Práve posledné dva rušne boli objednané v pakete A35 (DE-AT-PL-CZ-SK-HU-RO-SI-HR-IT) ktorý oproti paketu A17 (DE-AT-PL-CZ-SK-HU-RO-SI-HR) je rozšírený o taliansky zabezpečovací systém a talianske ETCS. Odlišný je tým pádom aj riadiaci pult rušňa, ktorý na sebe nesie nadstavbu tohto systému.

Rušne budú musieť v depe na Východnom ako aj tie pred tým absolvovať prípravu do prevádzky, vykonať technicko-bezpečnostnú skúšku (TBS) a následne budú nasadené do prevádzky. Tento proces zvyčajne trvá týždeň. Vectrony s talianskym paketom budú nasadené na vozbu intermodálnych vlakov medzi českým terminálom Mošnov a talianskymi terminálmi.

V súčastnosti sa pre tieto Vectrony dokončujú aj návrhy polepov. Prvé dva rušne (383.221 a 222) ich obdržali dnes a predstavíme si ich začiatkom budúceho týždňa.

Vectron 383.301 dorazil z Mníchova bez číselného označenia.

Dvojica 383.223 a 301 pózuje v zajatí Laminátok v depe na Východnom.

Informácie o fotke:

Dátum 16.12.2022
Miesto Bratislava
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1508

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *