Váš železničný portál
Registrovať sa

V Kittsee sa zrazili dva nákladné vlaky

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

V nedeľu 30. 4. 2023 vo večerných hodinách došlo v obvode ŽST Kittsee k zrážke dvoch nákladných vlakov. Jeden vlak (44610) bol vedený dopravcom Rail Cargo Austria a druhý (40592) dopravcom Metrans Rail Profi Austria.

Pri nehode nebol nikto zranený, vyžiadala si iba materiálne škody. Mimo trať skončil rušeň dopravcu Metrans, Traxx MS2e 386.017, minimálne 5 vozňov vlaku RCA vrátane cisterien prepravujúcich nebezpečné látky (RID) a niekoľko plošinových vozňov dopravcu Metrans vrátane lodných kontajnerov. Rakúska strana v nočných hodinách do cca 4:30 zastavila aj dopravu na diaľnici medzi Viedňou a Bratislavou z dôvodu podozrenia na narušenie statiky mosta ponad železnicu, to sa nakoniec nepotvrdilo.

V dopoľudňajších hodinách na miesto dorazil Hilfszug rakúskeho správcu infraštruktúry, zatiaľ bez žeriavu. Hasiči zabezpečovali odčerpanie uniknutých látok z prevrátenej cisterny.

Nehoda je v štádiu vyšetrovania, avšak už prvé informácie hovoria o tom, že jeden z vlakov mylne prevzal návesť vlaku prechádzajúceho po vedľajšej koľaji následkom čoho došlo k zrážke z boku.

V súvislosti s nehodou je medzi Bratislavou a Viedňou po trati cez Parndorf vylúčená osobná aj nákladná doprava. Najpesimistickejšie informácie hovoria o uzavretí trate v dĺžke jednoho týždňa. Ranný RailJet z Bratislavy do Zurichu bol vedený odklonom cez PPS Devínska Nová Ves - Marchegg, nákladní dopravcovia odkláňajú vlaky rovnako ako pri minuloročnej poruche v ŽST Petržalka buď cez Marchegg prípadne cez Břeclav. Medzi ŽST Parndorf a Petržalka je zavedená náhradná autobusová doprava. Cestujúcim sa cesta môže predĺžiť zhruba o 30 minút.

ZSSK na svojom webe informovala, že vlaky RJX Bratislava - Zurich sú medzi Viedňou a Bratislavou nahradené náhradnou autobusovou dopravou. Vlaky IC 44/45 sú v úseku Bratislava - Viedeň odrieknuté.

Informácie o fotke:

Dátum 30.04.2023
Miesto Kittsee
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 10769

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: V Kittsee sa zrazili dva nákladné vlaky

emil zo dňa 1.5.2023 20:09

Diaľničný hraničný prechod Jarovce Kittsee je od 18. h zatvorený min. do zajtra rána cca do 2. hod.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *