Váš železničný portál
Registrovať sa

Návrat rušňov radu 189 na Slovensko

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

V stredu 6. 7. 2022 sa po niekoľko mesačnej prestávke na Slovensku opäť objavili rušne radu 189, ktoré jazdili u dopravcu Retrack Slovakia. Rušne boli dopravené z Nemecka do stanice Bratislava - Petržalka, odkiaľ boli následne stiahnuté Herkulesom 223.008 do depa na Východnom. Konkrétne ide o stroje 189.152, 155 a 158. Všetky tri boli od dopravcu Retrack odobraté z prevádzky v prvom kvartáli tohto roka a odoslané do Nemecka. Dôvodom tohto kroku je, že ich pôvodný vlastník, ktorým bola nemecká leasingová spoločnosť Mitsui Rail Capital Europe GmbH (MRCE), ich predal ďalšej leasingovej spoločnosti, francúzskemu Akiemu. Súčasťou obchodu je až 37 kusov rušňov Siemens ES64F4, čo je takmer polovica z 80 kusov, ktoré MRCE donedávna vlastnila.

Drvivú väčšinu elektrických rušňov vo flotile Akiemu tvoria rušne od výrobcov Alstom a Bombardier. Nedávno sa Akiem rozhodol posilniť flotilu rušňami Siemens Vectron, ktoré onedlho zavítajú aj na naše koľaje pod hlavičkou skupiny CER Cargo Holding. EuroSprinteri tak posilnia zastúpenie Siemensu v parku Akiemu a Akiem tak touto akvizíciou získa väčšie možnosti pri poskytovaní rušňov na takzvanom transalpskom koridore. Doteraz vlastnil iba 10 Traxxov MS2e schopných jazdy vo Švajčiarsku, Taliansku, Rakúsku a Nemecku.

Rušne 189.152 a 158 sa čoskoro vrátia späť do flotily dopravcu Retrack Slovakia, rušeň 189.155 má zajednaný zákazník EP Cargo pre obilné vlaky z Rumunska/Ukrajiny cez Maďarsko do Nemecka.

Rušne sú aktuálne pripravované zamestnancami Akiem Technik v depe na Východnom na odovzdanie zákazníkom do prevádzky.

Informácie o fotke:

Dátum 07.07.2022
Miesto depo Bratislava - Východné
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1893

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *