Váš železničný portál
Registrovať sa

MVÁ z Kútov do Maďarska

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Maďarský dopravca Magyar vasúti áruszállító kft (MVÁ) nie je u nás moc známy, na sieti ŽSR pôsobí len od septembra 2019. Napriek tomu sa objavuje na našich tratiach pomerne pravidelne. V GVD má zavedený jeden pár vlakov Pn 58884/58885 medzi Štúrovom a Kútmi a späť, s ktorým vozí prázdne uhláky na nakládku, respektíve ložené vozy uhlím do Maďarska.

Najčastejšie na týchto vlakoch môžeme stretnúť jednoho z dvoch Plecháčov v kombinácii s niektorým z Kocúrov tohto dopravcu. V prenájme však má aj Laminátku od ČD Cargo, konkrétne stroj čísla 230.019. Práve tá dnes postavila s Plecháčom 242.256 (ex ČD) do čela loženého vlaku o hmotnosti 2600t.

Zaujímavosťou tejto Laminátky je, že pred tromi rokmi ju na vlaku dopravcu Carbo rail (dnes Retrack Slovakia) zachvátil požiar a zhorelo jedno zo stanovíšť v železničnej stanici Trnovec nad Váhom. Informovali sme tu. Od nej sa chytila aj druhá Laminátka 240.106. Vtedy to s ňou nevyzeralo dobre a dalo sa predpokladať jej zrušenie, opak je však pravdou, Laminátka bola upravená a tak slúži dodnes.

Informácie o fotke:

Dátum 06.12.2020
Miesto Devínska Nová Ves
Vlak Pn 58805
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1538

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *