Váš železničný portál
Registrovať sa

Moravie fičia po Slovensku

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

V súčasnosti medzi Bratislavou a Púchovom často stretneme nové štvorvozňové elektrické jednotky radu 530, ktoré si objednal "Jihomoravský kraj" (JMK). Je tomu tak vďaka tomu, že produkt Škody Transportation sa finalizuje v ŽOS Trnava. Pred odchodom do Českej republiky zvyknú nové jednotky "kempovať" v obvode železničnej stanice Bratislava-Východ. Odtiaľ vyrážajú na skúšobné jazdy podľa potreby buď do Trnavy alebo Púchova.
Juhomoravský kraj si objednal dovedna 37 jednotiek, z toho 31 štvordielnych a 6 dvojdielnych. Stal sa prvým krajom v Českej republike, ktorý vlastní vlaky. Škoda sa vo vyhlásenom výberovom konaní presadila na úkor firmy Stadler. Pomenovanie Moravia sa vybralo podľa prvého rušňa, ktorý prišiel do Brna z Viedne 11. novembra 1838.
Každá jednotka ponesie meno podľa názvov odrôd viniča (Vinis vitifera), napríklad jednotka 003 dostala pomenovanie Pálava a 006 Chardonnay... V stredu 15. marca 2023 vykonala skúšobnú jazdu z Bratislavy do Púchova 530.009 (na snímke). Dostala pomenovanie Müller Thurgau. Šťastnú cestu, vlastne na zdravie!
Snímka: © PhDr. Marián Dujnič

Informácie o fotke:

Dátum 15.03.2023
Miesto Modra (Šenkvická estakáda)
Vlak 11098
Autor MarianDujnic
Zobrazené 2641

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: Moravie fičia po Slovensku

Marián zo dňa 19.3.2023 11:18

Rád by som poopravil autora ,
Jednotky vyrážajú na skúšobnú jazdu z Trnavy do Púchova a späť a po jej úspešnom absolvovaní pokračujú do Bratislavy. Ešte pred jej vykonaním absolvujú skúšku všetkých systémov v obvode nákladnej stanice v Trnave

Reagovať

Edgar lorand zo dňa 19.3.2023 11:58

A budú aj nejaké vyhliadkové jazdy ako keď začínali pendolino a Regiojet ?

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *