Váš železničný portál
Registrovať sa

Metrans pokračuje v nákupe rušňov a vozňov

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Len nedávno sme vás informovali, že výrobca Siemens Mobility zavŕšil dodávku tretej desiatky rušňov pre českú spoločnosť Metrans Rail. Spoločnosť Metrans tak aktuálne vlastní a prevádzkuje 30 rušňov Siemens Vectron v dvoch konfiguráciách. Jeden ďalší má prenajatý od poľskej spoločnosti Industrial Division a jeden vlastný je po nehode v Slovinsku mimo prevádzky.

Portál zdopravy.cz ako prvý priniesol informáciu o objednávke ďalšej desiatky Vectronov s plánovaným zahájením dodávok od septembra tohto roka. Konateľ Metrans Rail Martin Hořínek zároveň informoval, že dopravca vypísal súťaž na dodávku ďalších 20 multisystémových rušňov. Nákup tohtoročnej desiatky je výsledkom predošlého kontraktu so Siemens Mobility a využitím opcie.

Nákup rušňov súvisí s plánovanou expanziou v Chorvátsku a Srbsku, kde Metrans kúpil chorvátského dopravcu a operátora prepráv Adria Rail. Súčasťou transakcie sa stal aj kontajnerový terminál Indija neďaleko Belehradu, ktorý by mal byť postupne zaradený do stiete terminálov Metransu. Martin Hořínek však potenciál vidí aj v kontinentálnych prepravách v segmentoch automotive a chemických surovín.

Podľa vyjadrenia plánuje Metrans zaradiť každý rok do svojej flotily desiatku nových rušňov a 300 nových vozňov. Tých aktuálne vlastní 3700 a počty sa pravidelne zvyšujú. Vozne dopravcovi dodáva popradská Tatravagónka.

Vectron 383.408 zachytený pri dopravovaní nových vozňov z Tatravagónky Poprad.

Ruseň dopravcu Metrans v čele iného ako kontajnerového vlaku. Dnes rarita, v budúcnosti podľa Martina Hoříneka možno bežný pohľad.

Informácie o fotke:

Dátum 01.05.2023
Miesto
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1409

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *