Váš železničný portál
Registrovať sa

Letný vlak Zvolen – Štúrovo

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Mimoriadne letné vlaky budú jazdiť aj tento rok. Po rokovaní s MDV SR, portálom Slovakia Travel a VÚC spustila ZSSK ich prevádzku už po tretíkrát. Predvlani vlaky prepravili 23 000 cestujúcich, vlani už 42 000. Objednávateľom dopravných výkonov je MDV SR. Vo vlakoch platí štandardný cenník ZSSK, vrátane všetkých druhov zliav i bezplatnej prepravy. Na strednom Slovensku zahájil sezónu už dnes letný vlak zo Zvolena do Štúrova. Vlak je novinkou - vedený ako REX 1670 bude jazdiť každú nedeľu a sviatok, s odchodom zo Zvolena o 9:15 a príchodom do Štúrova 11:42. Späť sa vracia ako REX 1671 s odchodom zo Štúrova 16:28, vo Zvolene bude o 18:53. Odchod vlaku zo Zvolena som zachytil na fotografiách, o ktoré sa podelím s čitateľmi Railpage.

REX do Štúrova avizovala aj infotabuľa v hale zvolenskej stanice. Nepamätám sa už, kedy naposledy sa názov Štúrovo zjavil na tabuli naposledy. Určite to bolo ešte v ére Pragotronu.

Vlak bol pristavený na 3. nástupište. Pamätám si z detstva, že spešný vlak do Štúrova odchádzal vždy zo štvrtého a chodil iba v letnom polroku. Len bol o niečo pohodlnejší ... darmo, doba pokročila. Inak - taká modrá obloha, ako na fotke, bola dnes celý deň.

Cieľová stanica Štúrovo. Odraz zvolenskej stanice v okne je dôkazom, že som si nepomohol nejakou fotkou z Levíc, odkiaľ chodievajú vlaky do Štúrova bežne.

Historickej premiéry sa zhostila motorová jednotka 813.003.

Vlak bol vypravený načas. Späť sa vrátil ako REX 1671, podľa webovej stránky s menším meškaním.

Inak za tento vlak palec hore, ale - pobyt v Štúrove od 11:42 do 16:28 sa mi vidí na návštevu kúpaliska či prehliadku mesta prikrátky. Zvlášť keď je stanica 3 km od mesta. Dal by sa využiť na dvojdňový výlet, ale to by nesmel jazdiť len v nedeľu. Lepší by bol o hodinku skorší odchod zo Zvolena a aj neskorší príchod, veď v lete je svetlo do deviatej večer. Napriek tomu dúfam, že si cestujúcich nájde... Určite sa sním odveziem aj ja.

Fotografie: © Peter Sládek

Informácie o fotke:

Dátum 12.06.2022
Miesto Zvolen osobná stanica
Vlak REX 1970
Autor Altsohler
Zobrazené 6647

Pridajte sa do diskusie!

4 komentáre k: Letný vlak Zvolen – Štúrovo

ccc zo dňa 13.6.2022 10:37

Je příznačné pro kolonie stření a východní Evropy, co všech lze považovat za rychlík.

Reagovať

RaVo zo dňa 13.6.2022 21:43

ccc : prečítal som článok viac krat, a nikde som nenašiel slovo rýchlik. Neviem ako je to v kolónii na západ od nás , ale tento vlak bol vedený ako REX. Mimochodom aj v českej republike sa objavovali kedysi pravidelne Sp vlaky v podobe 810+010….
Uvedený vlak je turisticky , a takto sa aspoň zaplní , a dúfam že sa ujme .

Reagovať

Jozef Lacher zo dňa 18.6.2022 6:52

Myslím si že na západ od nás hneď za riekou Moravou majú svojich problémov až až. Na druhej strane ten vlak podľa mňa by mali ľudia obdivovať už len v múzeu ! Cestoval som s takým už pred 40 rokmi . 33 rokov po revolúcii sú u nás vlaky v úbohom stave. Tento by mohli nazvať atrakciou!

Reagovať

Ladislav Radvanský zo dňa 25.10.2022 18:30

Ten çeský pisálek má trochu pravdy REX by mal znamenať „regionálny expres“ Určite by sa vo Zvolene našla aj pohodlnejšia motorová jednotka, len by to musel niekto chcieť. Viem, myslenie bolí, preto to na vyške v Žiline neučia.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *