Váš železničný portál
Registrovať sa

Konvoj KHT Zvolen na ceste do Bratislavy

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

40. výročiu ukončenia parnej prevádzky na Slovensku bolo dnes venované podujatie Železničného múzea, konané v Bratislave a okolí. Výročie bolo v skutočnosti už vlani na jeseň, ale pandémia covidu bola silnejšia... Akciu s historickými vlakmi pripravili ŽSR v spolupráci s Cargo Slovakia, Klubom žel. nostalgie Bratislava východ, Klubom priateľov histórie žel. dopravy Bratislava, Spolkom Výhrevne Vrútky a Klubom historickej techniky pri RD Zvolen. Zvolenský klub na akciu vypravil súpravou vozňov Ci s historickým rušňom T 678.0012, zvaným cénula či pomaranč. Na fotografiách som zachytil piatkový návoz vozidiel do Bratislavy. Modrá žehlička 210.007 ako vlakové HKV vezie oranžovú cénulu, modrý WLAB a 3 zelené vozne Ci. Spolu tak vytvárajú nevšedný konvoj.

 Cénula T 678.0012 posunuje vo zvolenskom depe pri zoraďovaní vlaku

 Posun vozňov, na točni je práve WLAB

 V horúcom letnom popoludní konvoj prechádza zvolenskou stanicou

 Vlak nakrátko zastavil pred návestidlom v Leviciach, kde čakal na protismerný R 815 Gemeran. Ten šiel prekvapivo načas, do Zvolena však stihol nabrať polhodinové meškanie. V násvite už neskorého popoludnia vynikli farebné schémy oboch rušňov.

 

Titulná fotografia: Z dopravných dôvodov mal vlak dlhší pobyt v žst. Nová Baňa. Vyšlo tu križovanie s R 839 Urpín do B.Bystrice a s meškajúcim Os 5723 do Zvolena. Vlak KHT odišiel zo stanice až po Os 5722 do Levíc, ktorý stojí s červenou laminátkou na fotografii vľavo.

Fotografie © Peter Sládek

Informácie o fotke:

Dátum 25.06.2021
Miesto Zvolen, Nová Baňa, Levice
Vlak Osobitný Sv 31102
Autor Altsohler
Zobrazené 1418

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *