Váš železničný portál
Registrovať sa

Konvoj KHT Zvolen a OZ Zubačka Tisovec cestou na Rendez 2022

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Na dnešný Rendez 2022 sa konvoj zo Zvolena vydal už včera s východom slnka. Vo vlaku boli radené rušne Klubu historickej techniky pri RD Zvolen: okuliarnik 753.109, žehlička 210.007, cénula T 678.0012 a dvojosé osobné vozne. Na koniec vlaku boli vo Zvolene privesené vozne OZ Zubačka z Tisovca a ich M 240.039. Vzhľadom k dlhodobej výluke na trati č. 150 šiel vlak odklonom cez Zlaté Moravce, po trati č.141 a ďalej do Úľan nad Žitavou po trati č. 151. Pretože odklonová trasa nie je elektrifikovaná, bol potrebný preprah v Kozárovciach.

Titulka:Súpravový vlak Sv 31142 ŽMSR v žst. Kozárovce, pripravený k jazde odklonovou trasou.

Zaujímavý bol preprah v Kozárovciach. Žehlička, ktorá priviezla vlak, odstúpila a vyčkala na koľaji trate 150. Vzápätí odstúpil od vlaku okuliarnik, na koľaj trate č. 141. K vlaku potom pristúpili v opačnom poradí. Fotografia zachytáva moment kedy sú rušne na rôznych tratiach, v pozadí vidno nečinnú oranžovú cénulu.

Vlak prechádza úsekom trate č. 141 medzi Volkovcami a Prílepmi a smeruje do Zlatých Moraviec. Samotné Moravce sú skryté za kopcom, vidno z nich areál bývalého školského majetku s vysielačom. Pred ním vidno ešte areál kamiónovej frmy PKP v Prílepoch, horizont uzatvára pohorie Tríbeč.

V Zlatých Moravciach konvoj vykrižoval ranný Os 5807 z Úľan nad Žitavou. Stav moraveckej výpravnej budovy neveští nič dobré. Pamätám si lepšie časy, križovanie rýchlikov Tekov a tetušky predávajúce čerešne balené po kile rovno do jeho okien. Aj ďalšia cesta do Úľan bola prehliadkou staničných budov v rôznom štádiu rozpadu...

V Úľanoch nad Žitavou jazda odklonom skončila, vlak pokračoval do Bratislavy obvyklou trasou cez Šurany a Palárikovo. Žehlička prišla do Úľan takto ovenčená. Nešlo o vavrínový veniec víťaza, skôr o kráľovskú korunku, haluzinu na zberači som identifikoval ako orech kráľovský, Juglans regia...

Fotografie: © Peter Sládek

Informácie o fotke:

Dátum 24.06.2022
Miesto Kozárovce, Zlaté Moravce, Úľany nad Žitavou
Vlak Sv 31142 ŽMSR Zvolen os. stanica - Bratislava Východ
Autor Altsohler
Zobrazené 1370

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *