Váš železničný magazín
Registrovať sa

Kolektívna zmluva ŽSR 2019-2020 dohodnutá

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Neobsahuje však definitívny mzdový nárast, vo vyjednávaní o tejto otázke sa tak bude pokračovať. Informoval o tom hovorca ŽSR Michal Lukáč.

Nová kolektívna zmluva, ktorá platí od 1. februára tohto roka do 31. decembra 2020, podľa Lukáča garantuje zamestnancom výhody nad rámec Zákonníka práce a umožní čerpať sociálny fond. Zmluva neobsahuje definitívny nárast miezd, a preto vyjednávanie o mzdovom náraste pre roky 2019 a 2020 bude pokračovať. Dovtedy sa obe strany dohodli, že zamestnávateľ bude vyplácať mesačnú prémiu vo výške 45 eur, ktorá bude poskytnutá s prihliadnutím na odpracované hodiny v príslušnom kalendárnom mesiaci. Táto prémia bude podľa Lukáča súčasťou mzdy už za mesiac január.

Postreh z FB diskusie:

Zákon hovorí: "Ak nedôjde k uzavretiu kolektívnej zmluvy ani po konaní pred sprostredkovateľom a zmluvné strany nepožiadajú o riešenie sporu rozhodcu, môže sa ako krajný prostriedok v spore o uzavretie kolektívnej zmluvy vyhlásiť štrajk." = ak dôjde k uzavretiu, Dodatok nie je možné riešiť štrajkom.

Informácie o fotke:

Dátum 31.01.2019
Miesto
Vlak
Autor Ex Odborar
Zobrazené 1175

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Kolektívna zmluva ŽSR 2019-2020 dohodnutá

pilkus zo dňa 4.2.2019 6:52

Dobre s nimi vypiekli, len čo je pravda… Otázkou je či sú „odborári“ takí hlúpi alebo len tak obyčajne po slovensky úplatní ?

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *