Váš železničný portál
Registrovať sa

Horehronský expres Špeciál 2022

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Horehronský expres Špeciál je ďalší mimoriadny vlak z kategórie letných zážitkových vlakov, ktoré sa v lete vypravujú po najkrajších tratiach Slovenska. Od "obyčajného" Horehronského expresu sa líši predĺženou trasou, vychádza už zo Zvolena. Na tieto vlaky sú radené unikátne historické rušne i súpravy. O jeho vlaňajšej jazde som písal pred rokom, https://www.railpage.net/fotografie/horehronsky-expres-special-vo-zvolene/ podobne aj o jeho augustovej jazde v roku 2020. https://www.railpage.net/fotografie/horehronsky-expres-special/ Tohto roku šiel vlak do Slovenského Raja v posledný júlový piatok, 29.7. 2022. Jazdu zabezpečoval tradične Klub historickej techniky pri RD Zvolen. Klub nasadil svoju vlajkovú loď - múzejnú lokomotívu cé-nulu alias Pomaranč T 678.0012. Viezol služobný vozeň Dd, nákladný vozeň Z, ktorý odviezol aj bicykle, tri vozne Ci, z ktorých jeden bol reštauračný. Na konci súpravy bol aj červený Hurvínek M.131.1053 so svojím prívešákom BDlm. Či sa len viezol alebo aj v stúpaniach pomáhal postrkovať tento nevšedný horehronský pacifik, žiaľ neviem, lebo pôvodne zamýšľanému sledovaniu tohoto vlaku zabránil ranný telefonát z môjho pracoviska. Tak som si ho vyfotil aspoň pri večernom návrate do domovskej stanice.

 

 Uvítací výbor tvorili dve staničné zálohy, Ťapky či hektory, ktoré stáli vedľa seba ako dve hrozná. Neprajník by povedal jedna hrozná aj druhá hrozná, no mne sa tieto robotníčky stanice páčia aj s ich patinou. Les na kopci v pozadí nie je jesenný, ako by sa podľa farieb zdalo, je také sucho, že stromy zhadzujú listy.

 Na konci vlaku bol radený Hurvínek, označený ako služobný vozeň. Pod hradbou čiernych mrakov, ktoré priniesli do vyprahnutej krajiny konečne výdatný dážď.

 Po výstupe cestujúcich nasledovalo zatlačenie súpravy do depa. Dovidenia o rok!

Titulka: Návrat Horehronského expresu Špeciál z Mlynkov do Zvolena, na 15. koľaj osobnej stanice.

Fotografie © Peter Sládek

Informácie o fotke:

Dátum 29.07.2022
Miesto Zvolen os.st.
Vlak Osobitný Os 31232 Mlynky - Zvolen os. st.
Autor Altsohler
Zobrazené 1344

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Horehronský expres Špeciál 2022

dodojozef zo dňa 31.7.2022 11:09

Dobrý deň je to pekný popis aj fotografie a najmä celá akcia ,pre labužníkov ten zvuk cé nuly ďakujeme.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *