Váš železničný portál
Registrovať sa

Herkules Metransu s novým polepom

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Na konci minulého týždňa bol verejnosti predstavený ďalší zo slovenských rušňom, ktorý dostal nový kabát z dielne RailColor Design. Tento krát sa jedná o Herkulesa 761.102, ktorého sme až do minulej jesene poznali pod meno žltý Jožo. Rušeň ER-20.002 bol od výroby v roku 2006 dodaný lokpool MRCE Dispolok, z ktorého bol Metransom v roku 2014 odkúpený. Na rozdiel od siedmych kusov Herkulesov 761.001-007, ktoré boli objednané a priamo dodané Metransu tento až do polovice minulého roka jazdil v žlto striebornom prevedení svojho pôvodného vlastníka. V októbri 2022 bol rušeň pristavený na hlavnú opravu do dielní v Linzi, kde mu v rámci prác bol aplikovaný strieborný lak, ktorý poznáme z Vectronov a Traxxov. Začiatkom marca bol Jožo dopravený do terminálu v Dunajskej Strede, kde na ňom prebehli posledné práce pred zaradením späť do prevádzky a tu mu bol aj aplikovaný nový polep dopravcu.

V roku 2022 spoločnosť Metrans oslávila svoje 30. výročie a pri tejto príležitosti sa rozhodla preniesť svoju vizualizáciu minulosti, prítomnosti a budúcnosti na štyroch farebných podkladoch práve na skriňu Joža. Šedé čelo reprezentuje minulosť, žlto-červený bok súčasnosť a druhé modré čelo zasa budúcnosť. Pozornému oku neunikne ani to, že šedé čelo reprezentujúce minulosť má na sebe pôvodné logo spoločnosti, ktoré ešte dnes môžeme vidieť na ostatných Herkulesoch, zatiaľ čo modré čelo reprezentujúce budúcnosť nesie na sebe logo nové.

Jožo sa do prevádzky zaradil na konci minulého týždňa. Hneď v piatok sa vydal do Košíc, kde sa počas víkendu zúčastnil akcie Rušňoparáda. Od pondelka zarezáva na trati medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou.

Jožo na ceste do stanice Bratislava Nové Mesto, kde vykoná úvrať s vlakom do Petržalky. Šedé čelo reprezentuje minulosť.

 

Informácie o fotke:

Dátum 11.05.2023
Miesto Bratislava - Ružinov
Vlak Nex 43626, Dunajská Streda - Wien Donaukaibf
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1146

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *