Váš železničný portál
Registrovať sa

EN 81

Plné rozlíšenie v novom okne

Informácie o fotke:

Dátum 9.7.2012
Miesto Mníšek nad Popradom
Vlak R 625 Nowy Sącz - Krynica
Autor Garin
Zobrazené 2599

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: EN 81

hmphoto zo dňa 11.7.2012 14:25

Pekné zákutie poľsko-slovenského pohraničia. Na tomto mieste by som chcel raz zachytiť dvojičku.

Reagovať

Garin zo dňa 11.7.2012 18:44

V sprievodnom texte k fotografii som opomenul uviesť, že výsledná fotografia je zložená z dvoch rovnakých snímok pomocou metódy HDR. Zhodou okolností som použil poľský program Easy HDR 2. Tento spôsob spracovania snímok propagoval pred nejakým časom na stránkach RP práve náš kolega vampi 🙂

Reagovať

milloss zo dňa 13.7.2012 6:32

pekne, konecne coś Polskiego 🙂

kedysi jazdili vyhradne z Krakowa do Wieliczky, zopar rokov ich je mozne stretnut uz kdekolvek, myslim ze na trati Krakow – Sedziszow – Kielce a Krakow – Skawina – (Oswiecim?) som ich stretaval minuly rok pri jazdeni po polskych strekach najcastejsie. Nasadzovanie na tieto hlavne trate sa mi zdaju byt kapacitne male, ale ked ich tam nasadzuju asi to postacuje. Vyrobenych 8 kusov by malo byt v oblasti małopolskej(Krakow) a świętokrzyskej(Kielce). Sa mi zda ze 4-dielna EN95 pre WKD (Warszawa) ma z tejto EN81 crty prevzate. U nas by sa zisli na elektrifikovane trete Michaľany – Trebišov mimo špičku, resp. Čadca – Zwardoň, Banovce – Veľke Kapušany ak by bol zaujem o zachovanie dopravy, alebo Lipany – Plaveč – Čirč – (Muszyna),Púchov – Horní Lideč alebo aj hocikde na hlavne trate mimo špičku, ved dnes je to bieda s cestujucimi najma na hlavnych tratiach.

Reagovať

Garin zo dňa 17.7.2012 17:08

Vozidlá radu EN81 by mali byť čoskoro nasadené na mimoriadne víkendové turistické spoje na trase Nowy Sącz – Krynica. Premávať by mali počas letnej sezóny. V súčasnosti o ich zavedení rokujú miestne samosprávy dotknutej oblasti.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *