Váš železničný portál
Registrovať sa

Dunihlav 861.031 na návšteve v Bratislave

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnes (22.6.2021) sa konala na počesť železničiarov, ktorí zomreli pri práci na železnici jazda z Bratislavy na Rendez, kde bola odhalená pamätná tabuľa za účasti vládnych činiteľov. Mne sa túto jazdu nepodarilo zvečniť a preto som sa to rozhodol ísť odfotiť na známy flek pri Vinohradoch na spiatočnej ceste do Nových Zámkov.

ŽELEZNIČIARI MAJÚ SVOJE PIETNE MIESTO 🕯️

K dnešnému podujatiu sa vyjadril aj Jaroslav Kmeť:

Keď za mnou pred vyše rokom skromne prišli železničiari František Demko a otec celej myšlienky Kamil Kočiško, aby mi predstavili Pamätník železničiarov, vedel som, že urobím všetko, čo je v mojich silách, aby bol pamätník dokončený. Dnes sme ho spolu s pánom predsedom NR SR Boris Kollar, pánom Andrej Doležal - minister dopravy a výstavby SR, pani štátnou tajomníčkou Katarína Bruncková a členmi modrej armády zo ZSSK, ŽSR a Cargo slávnostne otvorili. Veľká vďaka patrí železničiarom, na čele s pánom Kamilom Kočiškom, ktorí pamätník svojpomocne stavali. Pomocnú ruku im podal pán generálny riaditeľ Železnice Slovenskej republiky - ŽSR Miloslav Havrila, ktorý sa osobne zasadzoval za dokončenie pamätníka, za čo mu tiež ďakujem.

Železničiarske remeslo, bohužiaľ, prináša aj tragické okamihy. Mnoho členov modrej armády stratilo svojich kolegov, rodiny prišli o milovaných. Som rád, že železničiari majú od dnes oficiálne pietne miesto, kde im môžeme vzdať hold. Príďte aj vy, nájdete ho v areáli Železničného múzea v Bratislave.

Informácie o fotke:

Dátum 22.06.2021
Miesto Bratislava-Vinohrady
Vlak 1. násl. 4625
Autor tomas_pasuth
Zobrazené 1478

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *