Váš železničný portál
Registrovať sa

Ďalší zaujímavý Vectron v službách RegioJet

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dopravca RegioJet dnes rozšíril svoju zbierku krátkodobo zapožičaných rušňov v čele svojich vlakov o ďalší zaujímavý kúsok. Najbližší týždeň sa bude v čele žltých súprav objavovať Vectron dopravcu LTE s číslom 193.694 v krásnom modrom polepe.

Informácia o tom, že dnes bude cez Bratislavu dopravovaný do Prahy sa objavila včera. Pôvodná správa hovorila o tom, že rušeň sa bude dopravovať na vlaku RJ 1050, následne však prišla správa druhá a to, že pôjde už na vlaku RJ 1048. Napriek tomu, že obe boli protichodné, paradoxne boli obe pravdivé. Rušeň vstúpil na územie Slovenska cez PPS Bratislava - Petržalka o 9:50 ráno ako Rv. O 12:22 sa po Bratislavských spojkách vydal smerom na Hlavnú stanicu, kde už bol pripravený vlak RJ 1048 a Vectron sa mal viesť na studeno v jeho závese. Na radosť mnohých fotografov sa toto nepodarilo. Pred odjazdom sa vyskytli komplikácie a nakoniec došlo k tomu, že Vectron bol z vlaku odvesený a ostal v Bratislave a vlak RJ 1048 odišiel z Bratislavy s meškaním 30 minút. Druhou alternatívou bol teda vlak RJ 1050, ktorý do Bratislavy viezol ďalší zapožičaný Vectron, tento krát od spoločnosti Loko Train a to rušeň 383.061. Po preverení informácií bolo zistené, že vlak RJ 1050 pôjde v čele práve s týmto krásnym Vectronom a 383.061 sa bude viesť na závese. Nič lepšie sa stať nemohlo. Počasie fotografom prialo, svetelné podmienky sú na vlak RJ 1050 vynikajúce narozdiel od RJ 1048 a tak lov na Vectrona pokračoval. Z Bratislavy odišiel načas.

Ako bolo uvedené, rušeň by mal u RegioJetu pobudnúť minimálne týždeň, preto pozorne sledujte jeho pohyb a snáď sa vám podarí ho krásne zachytiť.

Vectron pred malou chvíľkou prešiel rakúsko-slovenskú hranicu a vchádza do stanice Bratislava-Petržalka, kde si necelé dve hodinky oddýchne.

Cca 10 minút pred pravideľným odjazdom vlaku RJ 1048 prichádza rušeň na bratislavskú Hlavnú stanicu aby sa pripojil na koniec vlaku. 

Technické problémy neumožnili vlaku RJ 1048 odísť s Vectronom v závese a tak sa Traxx 386.204 vydal so súpravou bez neho s meškaním 30 minút.

 


To však nebolo na škodu, nakoľko vznikla príležitosť si Vectrona odfotiť v Bratislave na prvom výkone po hlavičkou RegioJetu. Juraj Streber ho zachytil pred vjazdom do stanice Bratislava - Lamač.

Vectron 383.061 ktorý vlak do Bratislavy priviezol si na spiatočnej ceste oddychoval v jeho závese.

Informácie o fotke:

Dátum 12.06.2021
Miesto Bratislava
Vlak RJ 1050
Autor Mates Pleško, Juraj Streber
Zobrazené 1151

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *