Váš železničný portál
Registrovať sa

Cestující se vracejí zpět – zájem o cestování vlaky RegioJet opět roste

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Počet cestujících ve vlacích RegioJet opět narůstá. Cestující se vracejí zpět – patrný je nárůst jak během špiček, tak i v mimošpičkové dny. Je patrné, že začínají opět ve větší míře dojíždět lidé do práce, studenti do škol a cestuje se také více na návštěvy příbuzných.

Například na trase Ostravsko – Praha vypravil minulou neděli RegioJet téměř všechny spoje; na dvou spojích pak jely zcela vyprodané 12 vozové soupravy. Na další víkend je RegioJet v neděli připraven v případě dále rostoucí poptávky nasadit na odpolední spoje z Ostravska do Prahy opět posílené soupravy. Cestujícím je k dispozici plný palubní servis a v platnosti jsou také bezpečnostní opatření.

RegioJet také vrací do provozu další spoje s dočasně přerušeným provozem. Od pátku 4. 12. RegioJet vrátí do provozu na trase z Prahy na Ostravsko a zpět jeden pár spojů – RJ 1015 s odjezdem z Prahy do Ostravy a Návsí v 16.50 hodin a v opačném směru pak spoj RJ 1010 s odjezdem z Návsí do Prahy v 9.48 (od 5. 12.).

V pátek pojede také posilový spoj RJ 1011 z Prahy na Ostravsko s odjezdem ve 14.50 hodin.

Od 13. 12., kdy vstupuje v platnost nový jízdní řád, počítá RegioJet s takřka plným provozem svých vlakových spojů. Během Vánoc se také rozšíří počty spojů na trase Praha – Košice a zpět – a to na 3 páry přímých spojů denně – včetně nočního spoje a odpoledního spoje z Prahy do Košic s odjezdem z Prahy ve 14.50 (tento spoj nebyl v provozu od března 2020).

Na trase Praha – Košice je v předvánočním období kapacita některých spojů již téměř vyprodána – RegioJet dává do prodeje posilové vozy. Například v pátek 18. 12. zbývá aktuálně u 12 vozové soupravy nočního spoje Praha – Košice posledních cca 40 míst, podobně je na tom ranní spoj odjíždějící z Prahy do Košic v 7:50. Vysoká poptávka některých spojů je i v další dny v předvánočním období.

Veškeré spoje na období od 13. 12. má RegioJet v prodeji – cestujícím, kteří plánují cesty na Vánoce nebo na Nový rok doporučujeme co nejdřívější rezervaci. Poptávka po cestování bude i letos stejně vysoká jako v předchozích letech.

Autor fotografie: Jan Horník

Informácie o fotke:

Dátum 01.12.2020
Miesto
Vlak
Autor administrator
Zobrazené 1979

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: Cestující se vracejí zpět – zájem o cestování vlaky RegioJet opět roste

Macejko zo dňa 2.12.2020 7:57

prečo tu nevidím meno autora fotky?

Reagovať

Macejko zo dňa 2.12.2020 8:04

a na fotke je RJ 1012 pred Vrútkami

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *