Váš železničný portál
Registrovať sa

ČD pripravené na kalamitu – náhradné rušne aj občerstvenie

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Český hydrometeorologický ústav vydal pro čtvrtek 18. ledna výstrahu před silným větrem a sněžením na většině území republiky, což může přinést komplikace v dopravě.

V reakci na výstrahu meteorologů se na příchod intenzivního sněžení a silného větru v některých částech republiky chystají také České dráhy. V depech budou připraveny pohotovostní lokomotivy a ve vybraných stanicích zásoby vody a občerstvení pro cestující, kteří by byli v důsledku nepříznivých povětrnostních podmínek nuceni na delší dobu přerušit svou cestu. Pohotovost budou držet desítky strojvedoucích, vlakvedoucích, průvodčích, komandujících a dalších zaměstnanců Českých drah, tak aby mohli v případě potřeby mimořádně nastoupit do služby.

Prosíme také cestující, aby se na možné komplikace při cestování způsobené významným zhoršením povětrnostních podmínek (silný vítr, přívaly sněhu apod.) ve vybraných regionech České republiky připravili a vybavili se na cestu tekutinami, jídlem, případně léky, které pravidelně užívají, a to i v případě cesty na kratší vzdálenost. Zároveň žádáme zákazníky, kteří nemusejí v době platnosti výstrahy meteorologů cestovat, aby své cesty zvážili, případně odložili, zvláště pak pokud cestují například s dětmi. Všechny cestující žádáme, aby v nadcházejících hodinách věnovali zvýšenou pozornost vývoji meteorologické situace a dopravní situaci na železnici a aktuálnímu vývoji přizpůsobili své plánované cesty.

Informace o mimořádnostech najdete na stránce www.cd.cz/omezeniprovozu nebo v mobilním webu ČD

Děkujeme za pochopení a za případné komplikace, které mohou vzniknout v důsledku výrazně zhoršené meteorologické situace, se omlouváme.

Informácie o fotke:

Dátum 17.01.2018
Miesto
Vlak
Autor Rosnička
Zobrazené 3070

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: ČD pripravené na kalamitu – náhradné rušne aj občerstvenie

Sklicko zo dňa 17.1.2018 22:07

Take pekne snezenie sme tu na juhu alebo zapade uz davno nezazili….

Reagovať

hmphoto zo dňa 18.1.2018 6:49

Spolupracovník

Teším sa. Už to pomaly začne, zverejňovanie fotografií s poriadnou zimnou atmosférou.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *