Váš železničný portál
Registrovať sa

ČD Cargo a polomáčané Škody

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Uvidieť na našich cestách auto v polomáčanom laku je vzácnosťou. Avšak na železnici - tam sa dá vidieť aj pár desiatok naraz... Zo svojho detstva si pamätám polomáčané Volgy 21, Moskviče 407, Škody 1200, najmä však Wartburgy 311 (tie boli najkrajšie). Zrejme sú krajiny, kde je takéto elegantné prevedenie laku stále v obľube. Do takej krajiny asi smerovala zásielka Škodoviek, ktorú som vyfotografoval včera v Bratislave. Zo 46 áut na vozňoch Leks z Mladej Boleslavi, ťahaných laminátkou 240.107 ČD Cargo, bolo 33 polomáčaných... Ako som sa vyznal v autách v detstve, tak sa v nich nevyznám teraz. Moja rozlišovacia schopnosť Škodoviek skončila Octaviou, Fabiou a Superbom (aj môj záujem o túto značku :-)) Rozlíšil som na vozňoch rôzne modely, snáď mi s ich identifikáciou niekto pomôže v diskusii. Nakoľko Bratislava nie je môj "domovský región", možno niekto upresní aj číslo vlaku (podľa rušňa ČD Cargo Slovakia), ktorý o 13:25 prechádzal Bratislavou, a jeho cieľovú stanicu. Podľa stránok českej automobilky prichádza do úvahy zásielka do slovinského prístavu Koper. O expedícii Škodoviek po železnici sa tam dozviete viacej, napríklad že takto vyexpedujú 350 tisíc áut ročne a vytvorili by vlak dlhý 90 km. Odkaz je tu: https://www.skoda-storyboard.com/cs/skoda-svet-cs/na-prvni-kolej-prijizdi-vlak/

Fotografie: © Peter Sládek

Informácie o fotke:

Dátum 07.01.2022
Miesto Bratislava hl. st.
Vlak ČD Cargo
Autor Altsohler
Zobrazené 1204

Pridajte sa do diskusie!

3 komentáre k: ČD Cargo a polomáčané Škody

Willy Brkos zo dňa 9.1.2022 9:27

Nejde o dvoubarevný lak auta, ale o bílou ochrannou fólii sloužící k ochraně laku při přepravě a skladování. Folie se při předprodejním servisu auta sejme.

Dvoubarevný lak (bilá nebo černá střecha + slupky a k tomu jinou barvu) můžete mít třeba na fabii, ale to je něco jiného.

Reagovať

Altsohler zo dňa 9.1.2022 9:41

Spolupracovník

Willy: Ďakujem za upresnenie. Takže je to len fólia…trochu škoda, už som sa tešil, že ide dvojfarebný lak znova do módy. 😉

Reagovať

Mates Pleško zo dňa 9.1.2022 9:52

Redaktor

Škodovky do Koleru chodia z Nymburku, sú vozené v tzv. ucelenkách a jazdí to cez Rakúsko. Toto je zmeska 44725 z Brna do Bratislavy, autá s najväčšou pravdepodobnosťou idú buď do Pezinka alebo Trnavy. Tam sa skladujú.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *