Váš železničný portál
Registrovať sa

ČD a Siemens testovali kompatibilitu Vectrona so súpravou RailJet

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dopravca České dráhy v spolupráci so Siemens Mobility v dňoch 22. až 24. 3. vykonali statické a následne aj dynamické skúšky netrakčnej jednotky Viaggio Comfort známej pod prezývkou RailJet a rušňa Siemens Vectron. Skúšky boli zamerané na softwarovú komunikáciu jednotiek s rušňom a doladenie prípadných softwarových nedostatkov v komunikácii. Najskôr dňa 22.3. prebehli statické skúšky v priestoroch pražského ONJ, následne sa súprava v dňoch 23. a 24. 3. objavila na vlakoch IC 566/557 v úseku Praha - Stříbro - Praha (skrátené kvôli výluke) a druhý deň na vlakoch IC 566/559/560/565 v úseku Praha - Cheb - Praha. Jazdné skúšky sa konali v ťažnom aj sunutom režime a okrem iného sa reverovala aj funkčnosť ovládacích prvkov vrátane stranovo selektívneho ovládania dverí.

Vďaka overeniu spolupráce rušňov Vectron a jednotiek RailJet môžeme v budúcnosti pružne reagovať na prevádzkové potreby napríklad pri závade kmeňovej rady 1216 alebo pri nasadení jednotiek RailJet ako náhradu za Pendolína prípadne InterJety do Ostravy a Chebu,uviedol Tomáš Mohr, riaditeľ odboru prevádzky osobnej dopravy.

K testovaniu bol použitý najnovší prírastok vo flotile ČD, stroj 193.683, ktorý si dopravca prenajíma od slovenskej spoločnosti Rolling Stock Lease.

Zdroj informácií a foto: České dráhy

Informácie o fotke:

Dátum 22.03.2022
Miesto Česká republika
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1296

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *