Váš železničný portál
Registrovať sa

Arriva dnes na trati do Komárna

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Počas dnešného dňa dopravca ARRIVA Mobility Solution, s.r.o. vykonal prezentačnú jazdu po trati 131 z Bratislavy do Komárna a späť. Jazdu mala na starosti jednotka Siemens Desiro 642.036, ktorá je cestujúcim na tejto trati dobre známa z čias pôsobenia dopravcu RegioJet. Tá pred nedávnom dostala reklamný polep na Český kryštál. Vlak Sv 10037 prišiel v ranných hodinách na Slovensko cez PPS Lanžhot/Kúty a okolo pol deviatej sa z Bratislavy vydal do Komárna. Odtiaľ tesne po poludní ako Sv 10036 šiel cez Bratislavu späť do Českej republiky.

Podrobnosti k jazde nám priblížila aj samotná Arriva: ,,Spoločnosť ARRIVA vypravila na trase Bratislava – Komárno motorovú jednotku Desiro. Prezentačná jazda potvrdila, že ARRIVA je pripravená aj v oblasti železničnej dopravy na plne funkčné poskytovanie služieb pre cestujúcich. Nízkopodlažné prevedenie vlaku zjednoduší nastupovanie imobilným cestujúcim, ale aj mamičkám s kočíkmi. Pri maximálnej rýchlosti 120 km/h klimatizovaná jednotka ponúka pohodlné služby na úrovni 21. storočia. Dané motorové jednotky je možné radiť až v trojčlennom radení, čo znamená, že z jednej súpravy jeden rušňovodič ovláda všetky tri súpravy a dokáže odviezť do cieľa cesty vyše 370 pasažierov." uviedla Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu ARRIVA Slovakia.

Necháme sa prekvapiť, kto sa stane víťazom novej 10 ročnej zmluvy na zabezpečenie dopravy medzi Bratislavou a Komárnom. Víťaz by mal na trať nastúpiť od 1.1.2023.

Informácie o fotke:

Dátum 30.10.2021
Miesto ŽSR 131
Vlak Sv 10037 / Sv 10036
Autor Mates Pleško
Zobrazené 2814

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *