Váš železničný portál
Registrovať sa

363.137

Plné rozlíšenie v novom okne

Informácie o fotke:

Dátum 10.05.2012
Miesto Liptovská Mara
Vlak R 608 Spišan
Autor Juraj Streber - www.jstrains.sk
Zobrazené 2673

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: 363.137

Martin Betak zo dňa 11.5.2012 12:46

Nádherná fotka 🙂 čudujem sa že v dnešnej dobe ten flek ešte nikto iný neobjavil 🙂

Reagovať

362.005 zo dňa 11.5.2012 13:47

Možno objavil ale diaľnica je rušivý prvok, takže sa tam veľmi nefotí…

Reagovať

Juraj Streber zo dňa 11.5.2012 16:05

Prečo? Podľa mňa je neodmysliteľnou súčasťou trate pri Liptovskej Mare. Už ako chlapec som obdivoval vlaky keď sme tam chodievali autom. Diaľnica v ZA s ktorou fotievate mi príde podstatne rušivejšia :-C

Reagovať

cernovec zo dňa 12.5.2012 4:49

Objavil,no fotia pre seba do albumu,neposielajú.

Reagovať

Juraj Streber zo dňa 12.5.2012 5:48

cernovec tak bola by hanba keby si ako miestny matador nemal prelezené všetky fleky u vás. celkom nechápem tých čo fotia a nikomu tie fotky neukazujú, radšej nimi potešiť iných ako si ich zobrať do hrobu :-C

Reagovať

cernovec zo dňa 12.5.2012 8:44

V okolí RK mám miesta z ktorých isto nik nefotil.Aspoň som to nikde na webe nevidel.Hoci ktovie, pretože som stretol pár fotografov pri trati a na akciách a keď som sa pýtal čo robia s fotkami tak že si fotia pre seba.Jeden starší pán fotí vlaky vraj už 40rokov a bol by to isto zážitok vidieť jeho súkromný archív.Fotí stále na kinofilm.Ďaľší fotí všetky mašiny ktoré jazdili či ešte jazdia.Má katalogizovaných cca 20 rokov a vraj mu chýba len pár mašín.A fotia len pre seba pre potešenie.

Reagovať

Juraj Streber zo dňa 12.5.2012 9:03

cernovec kazdemu podla jeho gusta. niekto je ešte stará škola, niekto rád ide s dobou. myslím že aj z miesta kde už bolo predtým x ľudí sa stále dá spraviť niečo iné, nové, neopozerané :-C

Reagovať

Garin zo dňa 13.5.2012 16:48

Dobrý deň, milí mladí priatelia (po dlhšom čase) 🙂

zaujímavé názory tu odznievajú… nuž každý má právo fotiť aj pre radosť.

Tí, čo fotia dlhšie, majú už možno svoju životnú filozofiu a možno aj vlastnú filozofiu fotografovania a necítia nutnosť sa prezentovať na webe. Napokon web je jedným z médií, kde sa deformuje hodnota fotografií… nehľadiac na mnohé žabomyšie spory. Na druhej strane je zdrojom inšpirácie na rast pre mnohých začínajúcich fotografov.

Poznám veľa fotografov u nás i v cudzine (a dobrých), ktorí sa prezentujú viacerými inými formami (časopisy, výstavy, knihy, priatelia, rodina, osobná prezentácia, archivácia pre budúce generácie, atď.). Ide o záležitosť prirodzeného vývoja, rastu a motivácie, akú formu prezentácie si fotograf zvolí.

To isté sa dá povedať o fotospotoch. To, že sa na webe z niektorých miest zatiaľ nezjavili fotky, ešte neznamená, že sa z tých miest nefotí.

Najkrajšie fotografie, ktoré som dosiaľ videl, sa na webe možno ani nezjavia. V zahraničí sa už objavila ďalšia forma prezentácie fotografií prostredníctvom e-books, ktoré možno zavesiť na i-Tunes a záujemci si ich môžu sťahovať do iPadov a podobných skvelých vecičiek od Apple.

Pekný deň všetkým a nech fotenie prináša každému naplnenie podľa svojho gusta 🙂

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *