Váš železničný portál
Registrovať sa

044.071 v novej schéme RTI

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

V dielňach ČMŽO Přerov prebiehajú dokončovacie práce opravy Plecháča spoločnosti RTI. Jedná sa o stroj 044.071, pôvodne český 242.255, ktorý v roku 2015 doslúžil pod depom Brno - Maloměřice a následne bol odpredaný spoločnosti ZOS Zvolen. Tá ho dala opraviť v ČMŽO Přerov a následne bol rušeň odpredaný slovenskému dopravcovi Railtrans International (RTI). Do prevádzky bol Plecháč na rozdiel od ostatných rušňov tohto dopravcu zaradený v korporátnej schéme zvolenskej spoločnosti.

Skúšobnú jazdu absolvoval 30. 5. 2016 ešte s registráciou BG-ZOSHD 91 52 0 044.071-6 a číslami 242.561 na svojich čelách. Posledné obdobie sa Plecháč objavoval prevažne v Maďarsku, kde ho spoločnosť RTI poskytovala do prenájmu maďarskej Central Railways (CRW), ktorá je členom skupiny BUDAMAR.

V marci roka 2021 došlo na tomto rušni k nehode, keď v slovinskej pohraničnej stanici Hodoš bol Plecháč pripravený na odchod smer Maďarsko. V troleji nad koľajou na ktorej rušeň stál však výpravca omylom zmenil napájanie z 25kV striedavých na 3kV jednosmerných čoho výsledkom bolo poškodené trafo. Táto stanica je primárne delená medzi 3kV/25kV v polovici avšak na všetkých koľajách je možné prepínať napájanie aj po celej dĺžke koľaje. Vzhľadom na to, že na rušni bola plánovaná oprava v rozsahu EVy bol rušeň do leta odstavený a následne dopravený do ČMŽO Přerov na opravu. Pri nej bolo rozhodnuté o aplikovaní nového korporátneho náteru, ktorý sa ako prvý objavil na 242.555, nakoľko stroj už nebude viac ponúkaný na prenájom.

V prevádzke sa má rušeň objaviť v priebehu mesiaca január.

Informácie o fotke:

Dátum
Miesto ČMŽO Přerov
Vlak
Autor Foto: Štefan Bagota, Text: Mates Pleško
Zobrazené 1930

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *