Váš železničný portál
Registrovať sa

Fotogalérie 2007 – VI. časť: Strndovo ohlédnutí za rokem 2007 – I.část

Fotogalérie 24.1.2008 23:00 Ing. Jiří Strnisko Zobrazené: 2975

  Uplynulý rok mohu hodnotit jako podařený a na zážitky a železniční cestování a dobrodružství bohatý. Tímto se s Vámi podělím o své zážitky z cest a fotoakcí…

Tak tedy vstup do roku 2007 jsem prožíval se svými přáteli na Slovensku, kde jsme byli lyžovat, ale co čert nechtěl, sníh nebyl skoro nikde a na umělém sněhu v +5 °C se opravdu jezdit nedalo. Udělal jsem si tedy výlet se svou přítelkyní na hrad Strečno a taky to byla záminka toho, abych si mohl udělat pár železničních snímků…při cestě nazpět (místa ubytování na Slovensku) se mi podařilo přemluvit strojvedoucího a ten nás svezl „první třídou“ do Vrútek. Na Nový rok jsme jeli všichni domů Košičanem, ten byl totálně narvaný, takže cesta z Vrútek byla na představku, docela jsem litoval lidi, co přistupovali ve Vsetíně a dalších stanicích. Jelikož nám zůstali zásoby ze Silvestrovské noci tak se dopíjeli kde jinde než cestou domů, já v Olomouci vystupoval politý pivem, ale měl jsem velice dobrou náladu tak mi to ani nevadilo, hlavně že jsem byl pryč z vydýchaného představku.

V únoru moc času na můj koníček nebylo, měl jsem zkoušky a tak jsem se připravoval. Pokud ale čas dovolil tak jsem si vždy odběhl něco vyfotit. Je to pro mě určitý druh relaxace. Jelikož byl únor celkem teplý, odskočil jsem si na kole do Polska. V Těšíně toho moc člověk nenafotí, tak jsem vyrazil do Polského Ratiboře, což jsem měl tam a nazpět na kole cca 100 km. Město se mi vůbec nelíbilo a o provoz byl téměř nulový. Centrum a nádraží na mě působilo hrozně špinavě, na obloze byla vidět šedá poklička prachu. ono obecně je jih Polska špinavý.


Nákladní vlak směřující z Ratiboře do Chalupek

Nákladní vlak čekající na odjezd z Chalupek do Bohumína

V březnu se mi naskytla práce v Německu, tak jsem neváhal a trochu si přivydělal. Samozřejmě jsem si nezapomněl vzít foťák. Německá preciznost a smysl pro detail je vidět na každém kroku.

Osobní vlak v čele s lokomotivou řady 143 nedaleko Düsseldorfu

Měl jsem možnost vidět také jednotku ICE 3, což pro mě byl obrovský zážitek. Bylo velice emotivní stát na mostě a pozorovat jak tyto vlaky sviští.

Vlak ICE 3 nedaleko Düsseldorfu

Z Kolína do Franfurktu nad Mohanem vede vysokorychlostní trať (VRT) místy souběžně s dálnicí a tak bylo při cestě zpět občas vidět, jak proletěl bílý šíp s červeným pruhem. Moc krásný pohled pro železničního fasnouška.

Duben nepřinesl v podstatě nic zajímavého. Jen snad to, že jsem začal nahánět na štrece 151 001, která byla oaptřena novým nátěrem propagující vlaky IC/EC. Vlastě jsem se začal orientovat pouze na reklamní lokomotivy.

Jedna z prvních fotek 151 001 s novým reklamním nátěrem na výkonu EC 106 Praha, Ostrava-Svinov


IC 582 Jan Perner, 151 001 ještě bez reklamních polepů.

Pak jsem dostal informaci, že 151 001 pojede poprvé na Slovensko na a pak nazpět na vlaku EC 120 Košičan do Prahy a to již s polepy. Tak jsem vyrazil k Hranicím na Moravě a hledal vhodné místo pro ukořistění snímku.

EC 120 Košičan se 151 001 a její první jízdou ze Slovenska zachycen nedaleko Slavíče (Lipník nad Bečvou)

151 019 na EC 106 Praha nedaleko stanice Jistebník


151 014 s EC 582 Jan Perner projíždí zastávku Hladké Životice

A byl tu květen, všechno se probouzí a je tak nádherně čerstvé. Řekl bych asi jedno z nejhezčích období v roce, teda pominuli letní měsíce, kdy něžné pohlaví chodí jen spoře oděno a je na co se dívat. Já se ale díval skrz objektiv na jiné mašiny…

Zpožděný EC 105 Sobieski projíždí zastávku Hladké Životice


363 019 na R směřujícího z Bohumína do Brna míjí bývalé stavědlo č. 2 v Hladkých Životicích

V červnu jsem si udělal malý výlet na Slovensko. Ráno jsem se sbalil, sedl na vlak a vyrazil směr Čadca. Cílem bylo si vyfotit Slovenské dvojičky, pro mě nádherné lokomotivy hned po bobinách. Bohužel mi ale slunce nepřálo a tak z této akce je jen pár fotek. Z Čadce jsem si vyrazil kolem trati do Svrčinovce. Co mě na trati překvapilo, byla Maďarská motorová jednotka. Fotil jsem o 106 a za ten den jsem jí potkal ještě několikrát, nejdříve jela Čadca – Mosty u Jablunkova a pak Čadca – Skalité. V tomto měsíci se odehrála ještě jedna důležitá železniční událost a to největší železniční veletrh v ČR. Já samozřejmě nechyběl a měl jsem i tu možnost být na konferenci a musím říci, že některé příspěvky a prezentace jednotlivých firem byly zajímavé.

Polonizovaný peršing 163 048 míří do stanice Čadca


Motorová jednotka Maďarských drah mířící z Čadce do Mostů u Jablunkova


Chvilka před odjezdem z Čadce…

To bylo prvních 6 měsíců v roce 2007…

Súvisiace články:
FOTOGALÉRIE 2007 – V. časť: Pohľad na dianie na železnici cez objektív PavlaP.
FOTOGALÉRIE 2007 – IV. časť: Pohľad na trate v roku 2007 prináša Mernoše
FOTOGALÉRIE 2007 – III. časť: GVD 2006/2007 přes hledáček fotoaparátu TheoKojaka
FOTOGALÉRIE 2007 – II. časť: Rok 2007 na koľajniciach zachytený Mircovym objektívom
FOTOGALÉRIE 2007 – I. časť: Andyho pohľad na železničný rok 2007
FOTOGALÉRIE 2007 – Úspešný projekt na RAILPAGE.NET aj tento rok!

Autor: Strnda
Foto: Strnda

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Fotogalérie 2007 – VI. časť: Strndovo ohlédnutí za rokem 2007 – I.část

Status1 zo dňa 27.1.2008 16:29

Nemám rád uniformitu náterov HDV typu „blonski“. :pipi: Preto poteší každý atypický, trebárs aj reklamný náter mašiniek.. 🙂 🙂

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *