Váš železničný magazín
Registrovať sa

Fennia Rail převzala další lokomotivy od CZ LOKO

Tlačové správyZahraničie 10.11.2017 12:53 administrator Zobrazené: 1321

Společnost Fennia Rail Oy převzala ve středu 25. 10. 2017 čtvrtou a pátou lokomotivu řady EffiShunter 1600 od českého výrobce CZ LOKO. Lokomotivy označované v České republice jako řada 774.7 ponesou finské označení Dr 18.

„Opce, na které jsme se dříve dohodli a následné dodání těchto dvou lokomotiv do Finska, jsou pro CZ LOKO velmi významné. Znamená to, že rozhodnutí vstoupit na finský trh bylo správné a pro obě strany přínosné. Potvrdilo se tím mimo jiné i to, že naše exportní strategie byla dobře zvolená a budeme v ní pokračovat i v blízké budoucnosti,“ říká Josef Gulyás, generální ředitel CZ LOKO.

 

 

Fennia Rail Oy zahájila svou dopravní činnost před rokem a stále je na finském trhu jediným soukromým železničním dopravcem. Svým zákazníkům nabízí několik druhů dopravních služeb. Jedná se především o přepravu dřeva uvnitř Finska, přeshraniční dopravu zboží do Ruska nebo opačně a přepravu železničních výhybek.

 

 

Diesel-elektrickou lokomotivu EffiShunter 1600 pohání motor CAT 3512- C-HD o výkonu 1 550 kW a je vybavena střídavě-stejnosměrným přenosem výkonu (AC/DC) na šest hnacích dvojkolí. Lokomotiva splňuje normu TSI a je určena pro traťovou službu, staniční posun a pro náročný provoz na průmyslových vlečkách, např. hutních, důlních či petrochemických. Lokomotivy řady EffiShunter 1600 už kromě Finska jezdí např. i v Maďarsku či Pobaltí.

 

Zdroj: CZ LOKO

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.