Váš železničný portál
Registrovať sa

E669.3001 na „slaneckých postrkoch“

FotoreportážeReportáže 3.10.2020 18:31 Frantisek Takac Zobrazené: 2626

Nie je tomu tak dlho, čo absolvoval ,,prvý šesťkolák“ elektrickú hlavnú opravu v RD Žilina, pri ktorej obdržal tzv. retro náter. Medzi jeho úplne prvé výkony patrila postrková služba v úseku Spišská Nová Ves – Štrba, či vozba manipulačných vlakov v úseku Margecany – Spišská Nová Ves. Šesťkolák bol neskôr pridelený rušňovému depu Čierna nad Tisou, po príchode do Čiernej bol pár dní odstavený pri depe, kde vyčkával na prvé výkony na trati č. 190 Čierna nad Tisou – Košice. Netrvalo dlho, a 001-tku bolo možné vidieť na Slaneckých postrkoch. Prinášam Vám zopár záberov z tejto trate, na ktorých je vidieť túto mašinku v postrkovej službe, no i v čele vlaku.

 

V posledný júlový deň šesťkolák 183.001 vytláča vlak Pn61123 (Košice – Čierna nad Tisou) v úseku Nižná Myšľa – Michaľany prechádzajúc zastávkou Bohdanovce smerom ku ŽST Ruskov.


V prvý augustový deň som rakaňu fotil na postrku rudného vlaku z Čiernej nad Tisou v úseku Michaľany – Ruskov, vlak práve prešiel železničnou stanicou Kuzmice a pokračuje k zastávke Kalša. 

Na konci dňa, po vystriedaní rušňovodičov rakaňa vytlačila ďalší rudný vlak n závese ktorého sa viezla až do ŽST Nižná Myšľa, odkiaľ tlačila ďalší nákladný vlak do Michaľan. Fotografia vznikla pri zastávke Bohdanovce.


Fotografia zachytáva rakaňu na postrku rudného vlaku pri zastávke Kalša.


Je ráno 7.8.2020 a rakaňa sa vezie na konci rudného vlaku do ŽST Krásna nad Hornádom, odkiaľ bude tlačiť iný nákladný vlak do Michaľan. Na fotografii vlak prechádza zastávkou Vyšná Myšľa.


V podvečer toho istého dňa vchádza nákladný vlak z Čiernej nad Tisou do ŽST Ruskov, na postrku zachytená E669.3001.


Fotografia zachytáva rakaňu v úseku Ruskov – Slanec ako sa dňa 11.8.2020 vracia ako rušňový vlak do ŽST Kuzmice.


Je ráno 12.8.2020 a rakaňa tlačí vlak s drevom, blížiac sa k železničnej stanici Slanec.


Na obed toho istého dňa tlačí rakaňa odklonový cementový vlak v úseku Nižná Myšľa – Michaľany.


Po odvesení cementového vlaku v Michaľanoch šesťkolák vytláča ďalší rudný vlak. Na fotografii je zachytený pred ŽST Slanec.


Poobede 12.8.2020 sa šesťkolák ujal ešte jedného loženého nepárneho vlaku, ktorý bolo  potrebné vytlačiť z Nižnej Myšle do Michaľan. Fotografia vlak zachytáva v úseku Ruskov – Slanec.


Šesťkolák zväčnený na postrku rudného vlaku, tesne pred vchodom do ŽST Ruskov dňa 13.8.2020.


Na záver jedna fotografia kde sa rakaňa nachádza aj v čele vlaku z plynom z Čiernej nad Tisou. Fotografia ju zachytáva pred ŽST Ruskov.

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: E669.3001 na „slaneckých postrkoch“

Lukash zo dňa 6.10.2020 9:47

Najkrajšie fotky jednotky ake som videl. Dik za report

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *