Váš železničný portál
Registrovať sa

Dlouhodobá výluka na trati Ostrava – Svinov – Opava východ

Výluky a zaujímavosti 16.3.2006 17:09 Ing. Jiří Strnisko Zobrazené: 1918

Z důvodu elektrizace a modernizace železniční trati číslo 316 (linka ODIS 916) v úseku Háj ve Slezsku – Opava východ se od 15. března 2006 na dobu 4 měsíců uskuteční dlouhodobá nepřetržitá výluka. Po jejím ukončení budou stavební práce dále pokračovat za nepřetržité výluky v úseku Štítina – Opava východ. Organizace provozu na trati 316 (linka ODIS 916) Ostrava-Svinov – Opava východ po dobu výluky:
• v úseku Ostrava-Svinov – Háj ve Slezsku bude vlaková doprava podle výlukového jízdního řádu
• v úseku Háj ve Slezsku – Opava východ bude zavedena náhradní autobusová doprava (NAD)
Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:
• Háj ve Slezsku – u železniční stanice
• Lhota u Opavy (obchod) – na hlavní silnici u obchodu
• Mokré Lazce (U Kříže) – na hlavní silnici poblíž zastávky ČD
• Štítina (nádraží ČD) – autobusová zastávka u železniční stanice
• Opava-Komárov (restaurace) – autobusová zast. „Opava-Komárov, restaurace“ na hlavní silnici
• Opava východ – před výpravní budovou
Po dobu výluky dojde v některých stanicích a zastávkách k omezení případně dočasnému zastavení výdeje jízdenek, v době uzavření výdejny budete odbaveni průvodčím v autobuse NAD. Přeprava spoluzavazadel a služba úschova během přepravy nebudou po dobu výluky zajišťovány. V případě dostatečné volné kapacity budou v autobusech NAD přednostně přepraveny dětské kočárky jako spoluzavazadla.

České dráhy se omlouvají za komplikace při cestování, vzniklé z důvodů rozsáhlých stavebních prací, které nelze provádět bez přerušení železniční dopravy. Upozorňujeme, že v případě zpoždění přípojných vlaků a autobusů NAD (například vzniklé možnými nepředvídanými komplikacemi v silničním provozu) nemusí být zachovány přípojové návaznosti v železničních stanicích Ostrava-Svinov a Opava východ. Berte prosím tuto skutečnost v úvahu při plánování svých cest.

Elektrizace a modernizace trati Opava východ – Ostrava-Svinov umožní Českým drahám zavést nové spoje a nasadit nová moderní vozidla. Na trati by se měly objevit nové dvoupodlažní příměstské jednotky řady 471, které by měly nabídnout komfortní intervalovou dopravu na celém rameni Opava východ – Ostrava – Český Těšín – Jablunkov. Kromě toho budou České dráhy zvažovat možnost přímého napojení Opavy na dálkové vlaky směřující do dalších oblastí ČR – včetně regionu Brna a Prahy.

Zdroj: ČD a.s.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *