Váš železničný magazín
Registrovať sa

Dinazzano PO přebírá další lokomotivy řady 741.7 od CZ LOKO

AktualityČeská republika 25.1.2018 6:56 administrator Zobrazené: 1216

Společnost CZ LOKO, a.s. předala dne 19.01.2018 další dvě lokomotivy řady 741.7 italské společnosti Dinazzano PO. Předání proběhlo ve městě Regio Emilia v kraji Emilia Romagna, kde budou obě lokomotivy také provozovány v místních terminálech intermodální dopravy

„První dvě lokomotivy 741.7 jsme od CZ LOKO převzali již v roce 2014, dlouhodobá spokojenost s lokomotivami této řady nás vedla k rozhodnutí koupit další dvě. Lokomotiva splňuje veškerá naše provozní očekávání a její spolehlivost je vskutku na vysoké úrovni.“ uvedl generální ředitel společnosti Dinazzano PO .

Pro CZ LOKO, a.s. je Dinazzano PO důležitý obchodní partner. Lokomotivy 741.7 v sytě oranžovém nátěru jsou pro českou společnost významnou referencí pro ostatní společnosti zabývající se železniní dopravou.

V Itálii máme již 7 lokomotiv 741.7 a do konce roku 2018 dodáme ještě minimálně další 3.“, uvedl Jan Kutálek, obchodní ředitel CZ LOKO, a.s.

Čtyřnápravové posunovací lokomotivy řady 741.7 jsou určeny především pro posunovací službu a zajištění provozu kontejnerových terminálů, přístavů apod. Používají je také průmyslové podniky s vlastní kolejovou přepravou a stavební firmy zabývající se železničním stavitelstvím. Svým provozovatelům přinášejí především nízké provozní a údržbové náklady a snadnou obsluhu. CZ LOKO, a.s. nabízí tyto lokomotivy včetně komplexního zajištění údržby, tzv. fullservice, který zajišťuje prostřednictvím své dceřiné společnosti CZ LOKO Italia. V Itálii tyto lokomotivy provozují ještě společnosti Mercitalia Shunting & Terminal (dříve SERFER), Terminali Italia a Francesco Ventura Construzioni Ferroviarie. Dále jsou tyto lokomotivy provozovány na českém a slovenském území např. ve společnostech Arcellor Mittal, Severočeské Doly – Kolejová doprava, Agrofert, Strabag Rail a ŽSR. Oblíbené jsou také na tureckém území, kde obsluhují železárny a strategický podmořský tunel Marmaray. Celkový počet provozovaných lokomotiv této úspěšné produktové řady 741.7 ve světě je téměř 50 ks.

Zdroj: CZ Loko

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *