Váš železničný magazín
Registrovať sa

Detská železnica prináša pestrú júnovú ponuku pre deti

Tip na výlet 2.6.2018 8:54 administrator Zobrazené: 884

Detská železnica v Košiciach pripravila bohatú ponuku pre všetky deti. Na stanici Čermeľ pribudlo nové detské ihrisko, v nedeľu 3. júna vypraví špeciálny vláčik s Usmievankou a príjme nových členov Klubu mladých železničiarov.  Žiakov a študentov pozývame z tried do prírody na zaujímavý program so záchranármi, skautmi a mestskými policajtami. Mimoriadnymi vlakmi sa môžete odviezť do Dobšinskej ľadovej jaskyne, na Telgártsku slučku aj na Hradohranie na Spišskom hrade.

 

Ihrisko

Na nástupnej stanici Košickej detskej historickej železnice v Čermeli pribudlo nové detské ihrisko. Najmenší cestujúci si môžu čakanie na vláčik spríjemniť na šmýkalke, dvoch pružinových hojdačkách, pieskovisku, či minilezeckej stene. Okolie stanice skrášlil rýchlorastúci živý plot turkmenského brestu a o bezpečnosť hrajúcich sa postará oplotenie ihriska. Výstavbu ihriska finančne podporila Nadácia VÚB a realizovali dobrovoľníci z košických oceliarní.

 

Vláčik pre najmenších

Dopoludňajší program v nedeľu 3. júna bude patriť najmenším. „Prvý a druhý vlak o 9.10 a o 11:10 vypravíme s exkluzívnou cestujúcou – Usmievankou, ktorá privíta všetky deti už na stanici Čermeľ. Program plný pesničiek, hier, kúziel a zábavy vyvrcholí na konečnej zastávke na Alpinke, kde sa môžu deti okrem iného zabaviť na nafukovacom hrade a trampolíne. Vstupenkou na program bude spiatočný cestovný lístok,“ uviedol Ľubomír Lehotský, riaditeľ Košickej detskej historickej železnice.

 

Nábor

Mladí nadšenci železničnej dopravy, ktorí už dovŕšili 9 rokov sa môžu prihlásiť do Klubu mladých železničiarov. Prvé kolo zápisu sa uskutoční 3. júna od 9:30 na stanici Čermeľ. „ Ešte v ten istý deň získajú noví členovia základné školenie a poučenie o práci na detskej železnici, vypravia svoj prvý vlak, prehodia výhybku, či skontrolujú cestovné lístky,“ informoval Ľ. Lehotský.

Koniec nudy v škole! Sú tu záchranári, skauti, mestská polícia

Posledné dni vyučovania nemusia byť o nude v školských laviciach. Stačí prísť na detskú železnicu a už 4. a 11. júna sa môžu žiaci základných a stredných škôl naučiť zachraňovať zdravie a ľudský život pod odborným vedením inštruktorov 1. pomoci zo Slovenského Červeného kríža. Učenie v prírode oživia aj praktické ukážky na figurínach.

 

Konečná zastávka Alpinky sa 7. júna premení na stanový tábor skautov, ktorí si pre deti pripravili interaktívne stanovištia. „Deti sa dozvedia ako si naplánovať zaujímavý a bezpečný výlet, ako čítať mapu, kde a ako založiť oheň, čo by mala obsahovať lekárnička, pred čím sa mať na pozore, čo a ako si zabaliť na jednodňový a viacdňový výlet, ako nájsť a pripraviť vhodné táborisko, či núdzové prespanie,“ približuje riaditeľ Detskej železnice Košice. Pre záujemcov o prácu mestských policajtov je pripravený akčný policajný program 14. júna na Alpinke. Vlak zo stanice Čermeľ odchádza o 9:20. Informácie a rezervácie poskytujeme na kezeleznica@gmail.com

 

Hradohranie a jaskyňa pre rodiny s deťmi

Záujemcov o cestovanie nostalgickými vlakmi pozývame v utorok 5. júna o 8:15 na výlet z Košíc do Dobšinskej ľadovej jaskyne so zachádzkou na unikátny viadukt – Telgártsku slučku, ktorá patrí medzi najnáročnejšie železničné technické diela na Slovensku. Jazda sa uskutoční s podporu Železníc Slovenskej republiky pri príležitosti 170. výročia železničnej dopravy na našom území.

Vlakom za UNESCOM sa tentoraz vyberieme na Gotický Spiš, ktorého dominantou je Spišský hrad. Mimoriadny vlak odchádza z hlavnej železničnej stanice v sobotu 9. júna o 7:20. Pre deti je pripravené HRADOHRANIE netradičné putovanie hradnými nádvoriami, záludné i zábavné úlohy a tajomní strážcovia hradných tajomstiev. Informácie a rezervácia miest na kezeleznica@gmail.com

 

Zuzana Lehotská

Detská železnica Košice, o. z.

kezeleznica@gmail.com

www.detskazeleznica.sk

+421 905 496 426

 

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *