Váš železničný portál
Registrovať sa

Desirom MÁV z Budapešti na GRAND PRIX do Zvolena

Tip na výlet 8.9.2009 20:10 Marián Dujnič Zobrazené: 1370

  Na XI. ročník medzinárodných pretekov parných rušňov GRAND PRIX 2009 vo Zvolene vypravia Maďarské štátne železnice mimoriadny vlak z Budapešti cez Vacov, Balašské Ďarmoty do Zvolena a späť. Pôjde z veľkej časti po Poipeľskej železnici a budú ho tvoriť dve jednotky DESIRO. Pre našich návštevníkov prinášame cestovný poriadok tohto vlaku v celej trase. DESIRO bude na zvolenskej nákladnej stanici výstavným exponátom. Ide o druhú tohtoročnú návštevu DESIRA na Slovensku, ktoré k nám prišlo prvý raz roku 2004. Tentoraz majú na Slovensko prísť dve spojené jednotky.

Desiro 6342.014 H-Start MÁV vchádza 1.mája 2008 do stanice Szécsény (Sečany). Foto: PhDr. Marián Dujnič
Podľa správ od maďarského organizátora je jazda určená aj širšej verejnosti a platba za cestovné sa nebude vyberať. Zároveň ide o propagačnú jazdu DESIRA v maďarsko-slovenskej pohraničnej oblasti. V úseku Balassagyarmat – Ipolytarnóc ide Desiro ako pravidelný osobný vlak 3220 a aj pri spiatočnej ceste ako 33663.

Cestovné poriadky mimoriadnych vlakov Budapešť – Zvolen – Budapešť. Ide v sobotu 12. septembra 2009.

0 km Bp. Nyugati pu., odchod 4.38

8 km Rp.-Újpest 4.50

17 km Dunakeszi-Gyártelep 4.58

34 km Vác (Vacov) 5.13-5.27

49 km Szokolya 5.51

63 km Diósjenő 6.17

72 km Nagyoroszi 6.34

82 km Drélypalánk 6.56 zmena smeru

104 km Balassagyarmat (Balašské Ďarmoty) 7.25-7.39

113 km Őrhalom mh. 7.51

115 km Hugyag mh. 7.56

123 km Szécsény (Sečany) 8.10

127 km Ludányhalászi mh. 8.18

132 km Nógrádszakál (Novohradské Sokolovce) 8.27

137 km Ráróspuszta mh. 8.34

142 km Litke mh. 8.43

145 km Ipolytarnóc (Ipeľský Trnovec) 8.49

150 km Kalonda 8.57

152 km Rapovce 9.01

159 km Lučenec 9.12

200 Vígl’aš 9.48

213 km Zvolen príchod 10.00

Spiatočná cesta:

0 km Zvolen 15.35

13 km Vígl’aš 15.47-15.55

45 km Podrečany 16.28-16.32

54 km Lučenec 16.3816.42

61 km Rapovce 16.56

63 km Kalonda 17.00

68 km Ipolytarnóc (Ipeľský Trnovec) 17.08

71 km Litke mh. 17.14

76 km Ráróspuszta mh. 17.23

81 km Nógrádszakál (Novohradské Sokolovce) 17.31

86 km Ludányhalászi mh. 17.40

90 km Szécsény (Sečany) 17.47-17.54

98 km Hugyag 18.06

100 km Őrhalom 18.10

109 km Balassagyarmat (Balašské Ďarmoty) 18.23-19.05

131 km Drégelypalánk 19.34-19.45 zmena smeru

141 km Nagyoroszi 20.10

145 km Borsosberény 20.17

150 km Diósjenő 20.28

155 km Nógrád 20.37

164 km Szokolya 20.53-21.00

179 km Vác (Vacov) 21.23-21.28

196 km Dunakeszi-Gyártelep 21.45

205 km Rp.-Újpest 21.53

213 km Budapest Nyugati pu. príchod 22.04

PROGRAM GRAND PRIX Zvolen 2009 (preteky, mimoriadne vlaky, sprievodné akcie) sa dozviete, keď kliknete TU

Podľa podkladov z tlačového oddelenia MÁV spracoval Garin

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Desirom MÁV z Budapešti na GRAND PRIX do Zvolena

eminem zo dňa 8.9.2009 20:50

no blbé je že to nemá z Bratislavy a okolia prípoj, bol by to pekný výlet

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *