Váš železničný portál
Registrovať sa

Desať Talentov pre MÁV

Zahraničie 16.4.2006 17:30 Juraj Streber Zobrazené: 1168

Dňa 14.4.2006 sa konala v stanici Budapest Nyugati pályaudvar prezentácia dvojsystémového Talentu Rakúských spolkových železníc ÖBB (4824.020). AKTUALIZOVANÉ! Prezentačnej jazde predchádzala objednávka Maďarských národných železníc (MÁV) 10 ks týchto jednotiek od spoločnosti Bombardier Transportation. Tieto 4-článkové súpravy budú vyrobené v konzorciu s Elin EBG Traction/Siemens a budú vybavené dvojsystémovou technológiou na 15kV AC a 25 kV AC.

Objednávka má celkovú hodnotu 45 miliónov EUR, pričom podiel spoločnosti Bombardier je z toho 33 miliónov EUR. Dodanie súprav je naplánované na tento rok, prvá súprava bola dodaná 31. marca 2006.

Súpravy budú skonštruované v dielňach Bombardier v meste Aachen v Nemecku, pričom podvozok v Siegene, taktiež továrni Bombardier v Nemecku. Elektrické zariadenia budú dodané spoločnosťou Elin EBG Traction. Interiér bude vyrobený v spoločnom závode Bombardier a MÁV v Dunakeszi, blízko Budapešti.

“MÁV je dôležitý zákazník v strednej Európe a sme radi, že náš klient uznáva výhody Talent-u,” povedal Stephane Rambaud-Measson, Prezident spoločnosti Mainline and Metros, Bombardier Transportation. “Faktom je, že MÁV chce medzinárodne uznávaný Talent ako dôležitú oporu plánu inovácie maďarských železníc, čo nám dáva náznak dôvery.”

Vlaky Talent, ktoré sa v súčasnosti využívajú aj v Nemecku, Kanade, Nórsku a Rakúsku sú známe nie len svojou eleganciou. Nízkopodlažné vstupy, množstvo miesta pre cestujúceho, moderné informačné a núdzové systémy, oddiely a toalety pre postihnutých a odkladacie priestory pre bicykle robia z Talentu prísľub do budúcnosti.

Podľa súčasných plánov maďarskej strany majú byť tieto jednotky nasadené na trati MÁV Budapešť-Hatwan.

Zdroj: www.infrasite.nl

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *