Váš železničný magazín
Registrovať sa

Den železnice 2017

Tip na výlet 13.9.2017 8:20 administrator Zobrazené: 1902

Svět historie

Výstava více jak třiceti historických českých i zahraničních lokomotiv (např. Věžák, Kremák, Kyklop). Nechybí parní jízdy a jízdy zvláštních vlaků, a to jak po spojovacích tratích ostravsko – bohumínského uzlu, tak po uhelných vlečkách ostravsko-karvinského černouhelného revíru. Programem v depu a na jeho točně vás provede již tradičně Václav Žmolík.

Mezi exponáty uvidíte skvosty jako je parní lokomotiva 310.23 (Hrboun z roku 1911), 556.0506 (Štokr) a 314.303. Lokomotiva 314.303 je v současnosti jednou z nejstarších provozuschopných parních lokomotiv a je v majetku společnosti České dráhy.


Návozový retro vlak Ostravan – volitelně místenkový

Na trase Praha – Bohumín spoj značen jako Ex 1539 Retro Ostravan
Na trase Bohumín – Praha spoj značen jako Ex 1538 Retro Ostravan


Parní jízdy a jízdy zvláštních vlaků do okolí města Bohumín

Jízdenky můžete zakoupit již nyní na pokladnách ČD (přesněji tedy v celé síti UNIPOK a POP) nebo v den akce na místě. (pozn. do vyprodání kapacity)

 

Svět změny

Svět změny reprezentuje moderní vozový park Českých drah. Na kolejišti ČD bude k vidění mimo jiné souprava Pendolino, která při letošním ročníku akce převezme funkci protokolárního vlaku nebo moderní třívozová souprava InterPanter. Jízdní řád pro tento protokolární vlak a další návozové spoje naleznete níže.


Protokolární vlak Pendolino – povinně místenkový

Na trase Praha – Bohumín spoj značen jako SC 1537 Národní den železnice
Na trase Bohumín – Praha spoj značen jako SC 1536 Národní den železnice


Návozový spoj Brno > Bohumín – volitelně místenkový

Na trase Brno – Bohumín spoj značen jako R 28841
Na trase Bohumín – Brno spoj značen jako R 28840


Návozový retro vlak Ostravan – povinně místenkový

Pokud si již při cestě na Národní den železnice 2017 chcete dopřát jedinečný zážitek a načerpat atmosféru zrekonstruovaných vozů historického expressu z 80. let, můžete využít tento návozový spoj.
Jízdní řád naleznete zde.

 

 

Svět zábavy

Tradičně bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. Závod drezín pro celou rodinu o zajímavé ceny. Pro nejmenší návštěvníky divadelní stan s železničními pohádkami, soutěžemi, atrakcemi, hrami a spoustou dalších aktivit, potkat můžete i maskota Elfíka. Kinematovlak zajistí projekci oblíbených pohádek pro děti po celý den. Těšit se můžete i na Vláček Hráček.

ZÁVOD DREZÍN

Závod drezín bude probíhat po celý den, přesné časové rozmezí bude upřesněno na místě. Závod je vyhlášen pro dvoučlenné posádky, které mají za úkol na šlapací drezíně překonat co nejrychleji trať dlouhou 50 metrů. Každá posádka absolvuje trať pod odborným dozorem. Vyhlášení a předání cen bude poté odpoledne na hlavním pódiu. Účast v závodě je odměněna drobnými dárky a hlavní ceny jsou připraveny pro první tři nejlepší časy dosažené během dne.
Více informací a přesné časy získáte přímo na místě konaní Národního dne železnice 2017.

KONCERT SKUPINY BUTY

Ta vystoupí na bohumínském náměstí v sobotu 23. září 2017 od 18:00 hodin. Vstupné na koncert jsme sladili se samotným Národním dnem železnice, je tedy zcela zdarma! Jedná se tak o ideální možnost jak vyplnit volný čas mezi denním programem v depu a Noční vlakovou show.

Buty jsou česká populární hudební skupina, původem z Ostravy, která vznikla v roce 1986. Zakládajícími členy jsou Richard Kroczek a Radek Pastrňák. Skupina se může v hudebním světě pyšnit nejedním hitem. Příkladem jsou skladby jako „František“, „Mám jednu ruku dlouhou“, „Tata“ nebo velmi oblíbená pomalá píseň „Nad stádem koní“.  Poslední album „Duperele“ vydala skupina v roce 2012, pochází s něj také známý videoklip ke skladbě „Píseň práce“, ten obletěl nejednu televizní hudební hitparádu!

 

 

Noční show

Exkluzivní světelná show plná historických lokomotiv se uskuteční v depu kolejových vozidel v Bohumíně a vy můžete být při tom!

Unikátní světelná přehlídka proběhne od 20:00 na točně Světa historie. Nabídne 13 historických exponátů v na míru připraveném scénickém osvětlení, které zohleňuje také kontext historických událostí. Show je doprovázena komentářem s představením jednotlivých exponátů. Těšit se můžete nejen na legendární „páry“ jako Papoušek nebo Ušatá, ale i novinky v historickém vozovém parku ČD.

Vstupenky na noční show můžete zakoupit již nyní ZDE!

 

 

 

9. 9. | Pardubice – Hradec Králové – Jaroměř (Oslavy 160 let trati Pardubice – H.K. – Jaroměř)
informace ZDE

9. 9. | Jindřichův Hradec – Železniční den s oslavami 250 let tratí
informace ZDE

9. 9. | Příbram – Regionální den železnice na Příbramsku
informace ZDE

10. 9. | Trutnov – regionální den železnice v Trutnově
informace ZDE

16. 9. | Plzeň – Den železnice v Chrástu u Plzně
informace ZDE

23. 9. | Praha Smíchov – Pražský den železnice
informace ZDE

23. 9. | Brno – Den dráhy v Zastávce u Brna
informace ZDE

24. 9. | Česká Třebová – Den železnice v České Třebové
informace ZDE

30. 9. | Karlovy Vary – Den železnice v Karlovarském kraji
informace ZDE

 

 

 

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.