Váš železničný portál
Registrovať sa

Ďalšie rakane pre poľského dopravcu

Česká republika 2.4.2007 14:20 Andrej Ivanič Zobrazené: 1293

Nie je častým javom vidieť jednosmerné rušne pod trolejovým vedením striedavej trakcie. V Břeclavi je to ale v poslednom čase samozrejmosť. Hala opráv břeclavského rušňového depa je v poslednom čase využívaná na lakovanie jednosmerných rušňov radov 181,182 určených na dlhodobý prenájom, alebo odpredaj poľským súkromným dopravcom. Práve v Břeclavi české rakane dostávajú nový náter, avšak elektrická časť a polonizačná oprava sa vykonáva buď v Přerove, alebo v Poľsku.Sobota 31.marca 2007 však bola vcelku neobvyklým dňom pre břeclavské rušňové depo, pretože sa tam v tento deň nachádzali až 3 rakane radu 182 a 181 určené pre poľských súkromných dopravcov.
Prvým strojom bola rakaňa 182.013, ktorá bola natretá lakov v rozsahu lak I ešte podľa starej farebnej schémy súkromného dopravcu CTL Logistics, a tento polyuretanový lak obdržala vo februári 2007. Zatiaľ okrem nového laku na tomto rušni nebola prevedená žiadna iná oprava o čom svedčí aj zničené stanovište a strojovňa rušňa, ktoré sa musia podrobiť celkovej generálnej oprave.


Druhým strojom bol pôvodne ostravský stroj 182.024, ktorý tiež je nalakovaný v rozsahu lak I, avšak už podľa novej farebnej schémy spoločnosti CTL Logistics, ešte bez loga spoločnosti. Je to pôvodom prvá česká rakaňa /úplne prvým bola pôvodom slovenská 182.120/, ktorá má skriňu nalakovanú v odtieňoch skrine šedočierna RAL 9007 a strecha spolu s čelom je strieborne šedá RAL 7021.
Takto sa v jednom striedavom depe stretli dve jednosmerné mašinky, ktoré onedlho opustia Českú republiku a pričom jedna je posledná v pôvodnej farebnej schéme a druhá je prvá česká v novej farebnej schéme poľského súkromného dopravcu CTL Logistics.


Ďalším strojom, ktorý zavítal do břeclavského depa je tiež pôvodom ostravský stroj 182.078, ktorý sem prišiel pre zmenu svojho kabátu a lakovanie ho zatiaľ iba čaká.
Onedlho sa táto nepojazdná rakaňa zaskvie v sivo- striebornom nátere a potom ju čaká generálna oprava, pretože aj tento stroj je vo vnútri veľmi zničený a rozobratý.

Text a snímky: Andy

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Ďalšie rakane pre poľského dopravcu

a-.m. zo dňa 4.4.2007 20:22

Nehodí sem niekto stavy radov 181 a 182 na Slovensku a v čechách?

Reagovať

pupendo zo dňa 26.5.2007 21:55

:boom:

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *