Váš železničný portál
Registrovať sa

Ďalšie jednotky RegioNova sú už hotové

Česká republika 15.8.2006 13:50 Ing. Michal REPKO Zobrazené: 1091

Presne podľa plánu dokončil výrobca – spoločnosť Pars nova Šumperk montáž motorových jednotiek RegioNova pre Královéhradecký kraj. Jednotky RegioNova čakajú technicko-bezpečnostné skúšky a začiatkom septembra 2006 ich České dráhy nasadia do prevádzky.

Královéhradecký kraj se stane po Zlínském a Karlovarském kraji třetím v pořadí, kde na území České republiky budou sériové jednotky Regionova zařazeny do pravidelného provozu s cestujícími. Regionovy budou v Královéhradeckém kraji nasazeny také v rámci konceptu Regionovou Vaším krajem – stanou se tak „vlajkovým“ vlakem propagujícím Královéhradecký kraj.

Na území Královéhradeckého kraje tak budou jednotky označeny jako Regionova Královéhradeckého kraje a do regionální dopravy vnesou další součásti konceptu Regionovou Vaším krajem:

* Logotyp Regionova doplněný na Regionova – Královéhradecký kraj.
* Na skříň motorového vozu bude umístěn logotyp Královéhradeckého kraje.
* Interiér motorové jednotky bude vybaven stojany a rámečky pro informační materiály o zajímavostech Královéhradeckého kraje. V nich budou umístěny jak propagační letáčky, tak například mapy a další informační materiály.

Vedle jednotek Regionova provozují České dráhy na území Královéhradeckého kraje další modernizovaná vozidla – například motorové vozy pro rychlíkovou dopravu řady 854.

Zdroj: Tlačové správy ČD
Foto na titulke: Ivo Raab
Upravil: Michal REPKO (Mysxo_SN)

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Ďalšie jednotky RegioNova sú už hotové

Juraj Streber zo dňa 15.8.2006 14:16

A to je ta firma kde bude teraz strnda pracovat ze kolego? 🙂

Reagovať

Michal Repko zo dňa 15.8.2006 14:18

Ad. montoya

Tak to sa musíš jeho opýtať…. 😎

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *