Váš železničný portál
Registrovať sa

Ďalšia novinka v BRKS

Stručne z naších tratí... 23.6.2007 21:10 Dušan Kelo Zobrazené: 1332

 Toto nie je fotomontáž ale od 23. VI. 2007 9:30 hod skutočnosť!

V sobotu ráno predošlými poveternostnými vplyvmi pár hodín zmeškaný nákladný vlak z Rakúska priviezol na Slovensko prvú lastovičku – Herkules ER 20 014 vo farbách slovenského dopravcu BRKS. Po skúsenostiach tejto firmy s ťažkotonážnou dopravou rušňami malých výkonov, kde treba platiť a zabezpečovať prenájom, opravy a údržbu veľkého množstva strojov podieľajúcich sa na vozbe jediného vlaku sa javí prenájom takéhoto vozidla s dostatočným výkonom a najmä servisom v cene, ako veľmi efektívne.

V poslednom období slovenský železničný prepravca Bratislavská regionálna koľajová spoločnosť a.s. /BRKS/ zaznamenala zvýšený objem prepráv. Jedná sa hlavne o prepravy po bratislavských spojkách a relácie Kúty- Štúrovo, kam vozievajú kotlové vlaky s etanolom a späť vyrovnávkové súpravy a z Maďarska ucelené súpravy na prepravu obilia smerujúce do Nemecka.

Keďže tieto vlaky mávajú bežne hmotnosť okolo 2000 ton a aj viac, na vozbe týchto vlakov sa podieľalo viacero hnacích vozidiel / často krát v rôznych kombináciách – príprah a postrk, ak išlo o rad 740/

Navyše pri vezení vlaku 58030 dňa 3. júna počas zastavenia v žst Šaľa došlo k preskoku na transformátore a tým dlhodobého odstavenia jediného striedavého elektrického rušňa 230.065, ktorý sa v súčasnosti nachádza v DKV Brno na oprave. Touto neplánovanou poruchou prepravca stratil tento nenahraditeľný rušeň a vozba všetkých jeho vlakov na striedavom systéme sa už musela uskutočňovať iba v réžii nezávislej trakcie.

Daný stav prišiel dočasne zlepšiť aj T 448P049 prepožičaný od spoločnosti Loko Trans s.r.o. Šurany, ktorý sa začal objavovať v čele nákladných vlakov spoločnosti BRKS.

BRKS sa preto rozhodlo tento nelichotivý stav riešiť dlhodobým prenájmom Herkulesa od prenajímateľa Dispolok, ktorý na Slovensko dorazil v sobotu 23. júna o 9:30 hod do stanice Bratislava – Petržalka vo vlaku smerujúcom do stanice Bratislava ÚNS.

Taurus spoločnosti Dispolok prekročil spolu s Herkulesom slovenské hranice, kde sa začína odkrajovať prvý kilometer u nového vlastníka.

Prvé zastavenie v žst Petržalka

Zaujímavé stretnutie troch dopravcov na jednej koľaji

Ešte odtiahnuť Taurus ES 64 U2-64 spoločnosti Dispolok.

A Herkules ER 20-014 konečne sám na vlaku.

Obraz, aký mnoho rušňovodičov ešte nikdy nezažilo – káva pre pánov majstrov – od zamestnávateľa.

Šťastnú cestu Mašinka!

Text a foto: Duko a Andy

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Ďalšia novinka v BRKS

okuliarnik zo dňa 23.6.2007 21:22

pekne fotečky – dufam , že to nieje ojedinelý zjav

Reagovať

swingo zo dňa 23.6.2007 21:52

Tak taký rušeň jazdiaci po naších tratiach nie je už sám. Mária má spoločníka u BRKS, a.s. :angel

Reagovať

TheoKojak zo dňa 24.6.2007 18:44

Parádne zachycený príjezd na SK, gratuluji, Hercules bude super.

230.065 stála dnes v Kútoch na „obvyklom“ mieste

Reagovať

Andy zo dňa 24.6.2007 20:24

Ano, 230.065 modra laminatka sa vo stvrtok vratila z opravy v Brne, poobede stala v Kutoch, zapriahla obilninovy vlak do Sturova a zo Sturova dnes v noci opat pojde do Kutov, a rano z Kutov s Adria-expressom do Rajky. Ale nebude sama:)

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *