Váš železničný portál
Registrovať sa

Ďalšia "Laminátka" pre súkromného dopravcu

Prevádzka 28.3.2011 22:00 Martin Zobrazené: 1737

Včera, 29.3.2011 sa uskutočnila preprava rušňa 240.039, zo železničných opravovní ŽOS Vrútky, kde absolvoval kompletnú obnovu poškodených častí. O tomto rušni panovali na weboch rôzne fámy. Napríklad aj to, že rušeň je úplne zrušený. V nočných hodinách bol rušeň prepravený na osobnom vlaku do Martina, kde bol zaradený do súpravy rýchlika 704 Turiec, ktorým putoval až do Bratislavy. Následne si s ním vymenila štafetu „Laminátka“ číslo trinásť, ktorá prepravila rušeň do nového depa v Bratislave, kde postúpi oživovanie pod striedavým systémom 25kV, ako aj celú kompletizáciu, aby bol schopný prevádzky.

Rušeň bol vyradený z pravidelnej prevádzky v júli roku 2007, kedy došlo v žst. Levice k požiaru v strojovni. Následne bol veľmi dlhý čas odstavený v depe Nové Zámky, kde sa jeho časti použili ako náhradné diely pre iné rušne tohto radu. Je až neuveriteľné, že sa tento rušeň po takom čase opäť dostal do prevádzky schopnej podoby, i keď je jasné, že musí postúpiť ešte veľmi veľa procedúr. Aktuálne bude prebiehať zapájanie snímačov vlakového zabezpečovača a pracovníci spoločnosti HMH zabezpečia novú elektroniku pre rýchlomer a vlakový zabezpečovač, nakoľko tieto zariadenia boli pri požiari úplne zničené. Rušeň obdržal počas opravy reklamný náter súkromného dopravcu „Prvá Slovenská železničná a.s.“, čím je jasné aké budú jeho ďalšie zámery. Pôvodne jazdil rušeň v osobnej doprave pod depom Bratislava – hlavné.

Rušeň bol prepravený bez obmedzenia rýchlosti, no zaradený vždy za vlakovým rušňom, nakoľko bol odpojený od brzdového systému. Z tohto dôvodu musel byť na prepravu v Bratislave použitý jeden osobný vozeň typu „B“, ktorý slúžil ako brzdiaci. Celkovo to bude v tomto nátere druhý elektrický rušeň tohto dopravcu, po 240.128 ex Cargo, ktorý pred tromi rokmi absolvoval hlavnú opravu, počas ktorej tiež obdržal rovnaký náter.

pripravil: TeamRP ©

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Ďalšia "Laminátka" pre súkromného dopravcu

tiger zo dňa 31.3.2011 5:57

palec hore…

Reagovať

MATES_362 zo dňa 31.3.2011 20:21

Tak čo ja mám informácie tak laminátka 240 039 bola firmou ZSSK zrušená a odpredaná firme na výkup šrotu. Firma je dcérskou formou ŽOS Vrútky, ktorá si fyzickú likvidáciu predstavuje takto. Zariadenia Mirel neboli zničené ale boli použité na 240 084 kde boli zničené požiarom. :byebye: :byebye:

Reagovať

Martin Betak zo dňa 31.3.2011 21:33

Mates, a ešte nám napíš prečo to Dušan nenapíše sám. My sa bavíme o fyzickom zrušení, nie papierovom, no napriek tomu pochybujem, že obdrží iné číslo.

Reagovať

johny_pal zo dňa 1.4.2011 10:26

Škoda ho zničiť, takto bude ďalej žiť a verne slúžiť… 🙂

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *