Váš železničný portál
Registrovať sa

Další série lokomotiv 181 pro PCC

Reportáže 21.7.2006 13:40 Ing. Jiří Strnisko Zobrazené: 1886

V Olomouckém depu jsou další 3 kusy lokomotiv řady 181, které jsou pronajaty Polské společnosti PCC. Lokomotivy pocházejí z DKV Česká Třebová a jde o tyto 3 kusy: 181.014, 181.074, 181.xxx (zatím nezjištěno).

Nyní se dělá na lokomotivě 181.014. Ta je v současnosti na zvedáku a kompletně se rozebírá podvozek s pojezdem. Vše přijde nově natřít černou barvou.

Čištění jednotlivých dílů pod tlakem vody

Na dvojkolí se nalisují nové obruče, ve strojovně se položí nová podlaha z plechových pásů (původní je dřevěná), vymění se brzdové špalky a mnoho dalších drobných úprav.

Při mé návštěvě Olomouckého depa jsem měl možnost jak takový proces sundání a očištění obruče z železničního kola probíhá. Vše jsem zdokumentoval a Vy máte možnost podívat se také:

Pálení obruče, po té co se udělá svislý přepal obruče, tak do vzniklé mezery se vloží klín a tímto způsobem se obruč z kola sundá.

Detailní pohled na pálení obruče.

Stanoviště strojvedoucího projde pouze drobnými změnami, jak u předchozích lokomotiv které již podstupují těžkému výkonu v Polsku, popis jednotlivých ovládacích prvku v polském jazyce, nové sedadlo pro strojvedoucího.

Dvojkolí již bez obručí.

Světla a vlakový zabezpečovač si soukromý dopravce montuje sám. Světla jsou přizpůsobena tak, aby nenarušovaly desing lokomotivy. Jsou vsazena do vystupujících výlisků pro světla.

Soustružení a začištění povrchu, na který přijde obruč.

Po té, co budou provedeny všechny tyto úpravy, tak přijde na řadu lakovna. Tyto 3 kusy 180 jedniček dostanou stejný lak jako jejich předchůdkyně, modrá skříň s oranžovým pásem naspod a šedou střechou.

Takto pak vypadá hotové dvojkolí.

Dvojice šestikoláků připravených na svou cestu do Polska (181.036 + 181.029).

Pak jen zbývá poslat lokomotivy na zvážení do Kolína a provést zkušební jízdu. Po návratu si tyto 3 kusy převezmou zástupci PCC přímo v Olomouci.

Posun s 181 029 při posledních úpravách.

Autor textu a foto: Strnisko Jiří

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Další série lokomotiv 181 pro PCC

swingo zo dňa 18.1.2007 16:07

Pekné foto.

Reagovať

okuliarnik zo dňa 9.7.2007 1:27

aspoň sa ich pár takýmto spôsobom zachová aj dalej

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *