Váš železničný portál
Registrovať sa

CZ LOKO se vrací na Ukrajinu. Ocelárnám ArcelorMittal v Krivoj Rogu dodá čtyři lokomotivy

Tlačové správy 5.8.2019 9:07 administrator Zobrazené: 971

Ukrajinské ocelárny v Krivoj Rogu, patřící do nadnárodní skupiny ArcelorMittal, svůj vozový park doplní o lokomotivy EffiShunter 1600 české společnosti CZ LOKO. Smlouva na dodávku čtyř strojů určených pro těžkou posunovací službu byla uzavřena v červenci. Dodány budou ve druhé polovině příštího roku. Jejich přímé financování zajistí OTP Leasing Ukrajina.

„Jde o významný přímý exportní úspěch. Vzhledem k potřebě modernizace a diverzifikace cítíme na ukrajinském trhu nesmírný potenciál,“ řekl Ľubomír Dlábik, vedoucí obchodního týmu CZ LOKO, který jednání vedl.

 

V zemi se tak podařilo navázat na úspěch z roku 2007, kdy byla ukrajinským železnicím dodána lokomotiva ČME3P-1744, modernizovaná ve spolupráci s opravárenským závodem v Poltavě. Ta byla vůbec první širokorozchodnou lokomotivou modernizovanou společností CZ LOKO. Nadějná jednání o sériových modernizacích ale předčasně ukončil válečný konflikt v proruských východních oblastech.

Právě zhoršené rusko-ukrajinské vztahy zároveň znamenaly zastavení dodávek náhradních dílů z Ruska na provozované lokomotivy. To se při jejich stáří projevilo na technickém stavu jak u státních drah, tak soukromých provozovatelů. Mezi ně patří také ArcelorMittal. Ten v největším postsovětském závodu Krivoj Rog provozuje na 200 lokomotiv. Součástí rozsáhlého průmyslového komplexu, v němž v době největší slávy pracovalo přes 57 tisíc lidí, jsou vlastní železnorudné doly, umožňující získávat tuto prvotní surovinu nezávisle na kolísání cen externích dodavatelů.

 

„Vnitropodniková železniční síť má strategickou roli. Nejde jen o přímé zásobování, ale také samotný výrobní proces. Zachování stabilního provozu je tedy životně důležité pro zachování výroby. Proto se společnost ArcelorMittal rozhodla zakoupit lokomotivy EffiShunter 1600,“ dodal Ľubomír Dlábik.

Poté co se společnosti CZ LOKO podařilo dodávkami modernizovaných lokomotiv ČME3M a nových lokomotiv TEM TMH téměř kompletně obnovit park posunovacích lokomotiv v Litvě a Lotyšsku, nyní našla další trh pro svá vozidla stavěna na širokorozchodné tratě 1520 mm.

 

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: CZ LOKO se vrací na Ukrajinu. Ocelárnám ArcelorMittal v Krivoj Rogu dodá čtyři lokomotivy

rp_trains zo dňa 5.8.2019 21:02

perfektne rozbehnuty busines, palec hore!

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *