Váš železničný magazín
Registrovať sa

CZ LOKO otevřelo nový trh, vstoupilo do Maďarska

Česká republikaZahraničie 17.7.2017 12:27 Peter Dirga Zobrazené: 1288

Maďarsko se stalo další členskou zemí Evropské unie, v níž se prosadil český výrobce lokomotiv, společnost CZ LOKO. Prvním zákazníkem se zde stal CER Hungary Central-European Railway Transport, Trading and Service Co. Významný středoevropský nákladní železniční dopravce si pořídil lokomotivu EffiShunter 1600 pro těžkou posunovací službu.

 

 „Hledali jsme na trhu lokomotivu, která bude především spolehlivá a provozně i ekonomicky maximálně efektivní. Tyto podmínky přesně splňuje typ 774.714 od CZ LOKO,“ uvedl Tamás Heinczinger, generální ředitel CER Hungary.

 

 

„V Maďarsku, kde dosud zprostředkovaně jezdilo jen několik našich lokomotiv, a kam jsme napřímo dodali jen malou lokomotivu do budapešťského metra, vidíme velký potenciál. Železniční doprava s řadou dieselových tratí a vlečkových provozů má v zemi silnou pozici. Atraktivní je pro nás i zeměpisná blízkost,“ říká Jaroslav Plhák, obchodní ředitel CZ LOKO. Firma zde má zatím schváleny dvě lokomotivy: dieselelektrický EffiShunter 1600 a EffiLiner 1600. Další typy „shunterů“ pak ke schvalování chystá. Půjde především o řady 300, 500 a 700.

 

Akciová společnost CZ LOKO v posledních několika letech významně posílila export, který už zajišťuje více než polovinu jejich dvoumiliardových tržeb. Nově třeba vstoupila do Finska, Turecka či některých balkánských zemí, pozice posílila v Itálii, a pobaltských státech. Cílem společnosti je také obnovit úspěšné dodávky lokomotiv do Ruské federace, poznamenané uvalením obchodních sankcí zeměmi EU po anexi Krymu a oslabením místní měny.

 

CZ LOKO V ČÍSLECH

 

923 vyrobených lokomotiv

326 lokomotiv v zahraničí

760 zaměstnanců

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *