Váš železničný portál
Registrovať sa

Cyklistu, ignorujúceho znamenie na železničnom priecestí, zachytil vlak

Čierna kronika 10.4.2006 13:00 Michal Smalo Zobrazené: 1078


Cyklistu, ktorý nereagoval na svetelnú signalizáciu zachytil a zranil v nedeľu na železničnom priecestí v Malackách vlak. Starší muž si našťastie zlomil iba prst, no doprava bola na takmer dve hodiny zastavená. Asi desať metrov pred železničným priechodom v Malackách smerom na Veľké Leváre spozoroval rušňovodič cyklistu, ktorý ignoroval svetelnú signalizáciu.

„Hoci použil zvukovú návesť Pozor! a rýchločinné brzdenie, zrážke so 72-ročným Malačanom pre krátku vzdialenosť nedokázal zabrániť,“ uviedol dnes TASR hovorca Železničnej polície Jozef Búranský.

Rušeň zachytil muža pravou stranou. Privolaná rýchla zdravotnícka pomoc ho previezla do malackej nemocnice. Mužovi ošetrili zlomený prst s tržnou ranou a podliatiny na ľavej ruke. Liečiť sa bude tri až štyri týždne.

Udalosť si vyžiadala zastavenie dopravy na I. koľaji od 12.57 do 14.40 h. Na II. koľaji výrazne obmedzili rýchlosť. Kvôli tomu meškalo šesť spojov, najdlhšie 103 minút. Prípad šetrí oddelenie ŽP Kúty ako iný priestupok na úseku dopravy. Cyklista zaň môže dostať pokutu až 5000 Sk.

Zdroj: atlas.sk

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *