Váš železničný portál
Registrovať sa

Články a fotografie, ktoré Vás v roku 2006 na Railpage.net zaujali

Railpage.NET 30.12.2006 23:20 Michal Smalo Zobrazené: 823

Naša stránka priniesla v roku 2006 pre Vás – našich čitateľov dovedna skoro 850 článkov a reportáži, vo fotogalérií bolo doposiaľ zverejnených vyše 2500 unikátnych záberov. Boli však novinky a fotografie, ktoré zaujali veľké množstvo fanúšikov železnice. Pripomeňme si preto to najlepšie, čo sa v roku 2006 na Railpage.net objavilo, ešte raz. Preto Vám prinášame stručný prehľad desiatky najčítanejších článkov a reportáží a desiatky najzobrazovanejších fotografií fotogalérie našich stránok. V prípade záujmu o prečítanie článku stačí kliknúť na jeho nadpis a článok sa otvorí v novom okne.

10 NAJČÍTANEJŠÍCH ČLÁNKOV ZA ROK 2006 NA RAILPAGE.NET:

Konečný návrh GVD 2006/2007

Vôbec ako prvá stránka sme zverejnili končený návrh GVD 2006/2007. Naši čitatelia si tak mohli v dostatočnom predstihu preštudovať zmeny v odchodoch svojich obľúbených vlakov, nájsť nové spojenia, alebo vytlačiť celé stránky cestovného poriadku. K doposiaľ najčítanejšiemu článku na Railpage.net si cestu našlu už vyše 3500 ľudí.

České dráhy a Škoda Holding představily příměstskou jednotku 471 v novém nátěru a pokřtily ji jménem CityElefant

Vozidlová novinka Českých dráh a jej originálny názov – City Elephant zaujali takmer 1300 našich čitateľov. Kompletná reportáž z uvedenia novej prímestskej elektickej jednotky vrátane prvých fotografií bola ďalším z veľmi navštevovaných článkov. V príspevku ste sa dozvedeli všetky podrobnosti o jednotkách a ich nasadzovaní na vlakoch.

Samovraždy, o ktorých sa nepísalo

Unikátny článok o „inom“ pohľade na železničných samovrahov. Autor komentoval sled niekoľkých nešťastných udalostí na železnici v jeho okolí inak, ako to opisovali médiá. Fotogalériu, pri ktorej bolo upozornenie, že je len pre silné povahy, si prezrelo okolo 500 ľudí, samotný článok prečítalo okolo 1200. Na článok reagoval aj denník SME.

Jakuzov pohľad na rok 2006 na železnici

Prvá zo série našich veľmi obľúbených fotogalérií roku 2006 od českého kolegu Jakuzu si získala až 1200 z Vás. Krásne zábery najmä motorových rušňov v mnohých častiach Českej republiky v zime i v lete isto zaujali každého fanúšika železnice. Preto dúfame, že sa Vám zapáčia aj ďalšie príspevky z tohto cyklu.

Návrat 350.002 v novom kabáte do prevádzky, neúspešný!

Ostro sledované návraty hnacích vozidiel po generálnych opravách, navyše v novej farebnej schéme ZSSK nemohli našim redaktorom uniknúť. Podrobná reportáž o návrate prototypovej Gorily 350.002 po niekoľko mesačnej odmlke zaujala skoro 1100 čitateľov, ktorí svojimi názormi v diskusii spravili z článku jeden z najdiskutovanejších.

Príprava na zmenu trakčnej napäťovej sústavy

Veľmi diskutovaná výhodnosť, či nevýhodnosť zjednotenia trakčnej napäťovej sústavy na našom malom Slovensku je čoraz častejším námetom pre diskusie medzi fanúšikmi železnice. Rozhodnutie pre zmenu sústavy sa blíži a podrobnosti o termínoch a postupoch zaujali aj našich čitateľov. O ďalších krokoch k zjednoteniu trakčnej sústavy Vás budeme na stránke pravidelne informovať.

Nehoda vlakov zablokovala trať na Viedeň a Bratislavu

Aktuálna reportáž o kurióznej nehode vlakov, do ktorej boli ihneď pridané čerstvé snímky Vás taktiež nenechala chladnými. Zlisované predné čelá Laminátiek sú predsalen dosť lákavé na to, aby sa kliklo a čítalo ďalej :-). No dúfajme, že v budúcnosti bude podobných nehôd čo najmenej.

Návraty – Veľké Leváre 1983: Bola som druhá v poradí ….

Detailná reportáž o jednom z čiernych dní v histórií železnice ešte v bývalom Československu. Fotografie priamo z miesta nehody krátko po zrážke, ako aj návrat na miesto po rokoch a zdokumentovanie okolia trate, všetko doplnené pútavým textom akoby z rozprávania dnes už zrušeného rušňa zaujalo vyše 1000 z Vás.

Ďalší comeback Bobín?

Bobiny – rušne radu 140 – bez pochyby patria medzi najobľúbenejšie rušne v našich končinách. V novom GVD už nieje miesto pre ich pravidelné využitie na slovenských tratiach, preto nám budú čoraz vzácnejšie. Navyše mnoho z nich už vlastia českí, či poľskí súkromní prepravcovia. Preto akékoľvek informácie o ich ďalšom osude sú pre čitateľa vždy veľmi zaujímavé.

Nehoda v stanici Poprad – Tatry

Nehodová udalosť v stanici Poprad – Tatry na jeseň tohto roka si našla miesto nielen na stránkach venovaných železnici, ale aj v spravodajských reláciach televízií a novinách. Vykoľajený vozeň vtedy spôsobil málo vídané odklony vlakov najvyšších kategórií po neelektrifikovaných tratiach. Naša stránka Vám prinášala aktuálne meškania dôležitých vlakov a novinky z miesta nehody.

NAJZOBRAZOVANEJŠIE FOTOGRAFIE ZA ROK 2006 NA RAILPAGE.NET:

Bez pochýb sa tento rok na našej stránke v galérií našlo mnoho krásnych záberov. Niektoré zaujali viac, iné menej. Celkovo najzobrazovanejším záberom je stretnutie Goríl pod Strečnom. Túto výnimočnú fotografiu nášho kolegu Pavla Kukučíka si pozrel rekordný počet čitateľov – vyše 700. Zaujali Vás aj iné fotografie, veľmi obľúbené boli najmä historické snímky. No o fotkách je zbytočné rozprávať, ako sa vraví, lepšie raz vidieť ako 100-krát počuť. Preto Vám ponúkame prehľad najzobrazovanejších fotografií na našich stránkach.

ZÁVEROM…

No naše stránky nie sú len o článkoch, a fotkách, ale aj ľuďoch, ktorí ich navštevujú. Ďakujeme preto všetkým Vám, za prejavenú priazeň v ostatnom roku a dúfame, že si cestu k nám nájdete aj v roku končiacom na 7. A že Vás články budú stále napĺňať zaujímavými informáciami a návšteva našich stránok potešením.

Najradšej však budeme, ak k dielu priloží ruku čo najviac z Vás. Stále veľmi radi príjmeme Vaše fotografie, články i postrehy z diania okolo železnice, ale aj príbehy o ľuďoch, zaujímavých miestach, rušňoch. Ak máte tipy alebo námety na článok, dajte nám vedieť. Dúfame, že takých, ktoré Vás zaujmú, bude v roku 2007 čo najviac.

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Články a fotografie, ktoré Vás v roku 2006 na Railpage.net zaujali

trnovsky zo dňa 31.12.2006 14:48

Chlapci , zacnite poriadne pracovat v novom roku 2007 , lebo okrem fantastickych fotografii a reportazi pana Kukucika a pana Betaka nie je sa tuna co pozerat.
Prajem vela uspechov v roku 2007. 🙂

Reagovať

JOHNZ zo dňa 31.12.2006 15:36

My sa snažíme stále, len všetkým nevyhovie ani Pán Boh … veríme, že v roku 2007 uspokojíme aj teba … 🙂 😉

Reagovať

swingo zo dňa 1.1.2007 15:07

Pekný prierez rokom 2006.

Reagovať

Fear zo dňa 9.1.2007 13:43

Tak ja si nemyslim, ze tu nieje naco pozerat. Tato stranka je podla mna super!

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *