Váš železničný portál
Registrovať sa

Čierny deň na svetových železniciach

Tlačové správy 21.8.2006 18:10 Juraj Streber Zobrazené: 1248

Dnešný deň si vyžiadal na železniciach celkom 88 obetí. Najskôr 80 pri zrážke dvoch vlakov v Egypte, potom 8 pri vykoľajení vlaku v Španielsku. Zrážku vlakov v Egypte neprežilo 80 ľudí

Dva osobné vlaky sa zrazili v severnom Egypte, pričom zahynulo 80 osôb a ďalších 163 utrpelo zranenia. Informovali o tom egyptské policajné zdroje. K incidentu došlo v skorých ranných hodinách, o 06:30 h SELČ, v meste Kaljúb, ležiacom 20 kilometrov severne od hlavného mesta Káhira, keď sa vykoľajili a prevrátili štyri vozne.
Jeden z vlakov pritom narazil zozadu do druhého.

Podľa nepotvrdených informácií možno druhý vlak nedostal signál, aby zastavil. Adlaj Husajn, guvernér provincie Kaljúbíja, kde sa mesto nachádza, povedal, že vlaky smerovali do Káhiry a viezli ľudí dochádzajúcich do práce.

Požiar, ktorý v dôsledku nehody vypukol, uhasili. Na miesto nešťastia prišlo asi 25 sanitiek, ako aj stovky príbuzných cestujúcich zo zrazených vlakov. Nehoda spôsobila rozsiahle škody na vozňoch.

V Egypte došlo už k niekoľkým vážnym vlakovým nehodám. Príčinou býva často zlá technická údržba železničnej infraštruktúry. Najhoršia tragédia v dejinách egyptských železníc sa stala v roku 2002, keď pri vlakovom nešťastí zahynulo 363 osôb.

Zdroj: Pravda

Vykoľajenie vlaku v Španielsku si vyžiadalo minimálne osem obetí a 37 zranených

Najmenej osem ľudí dnes zahynulo pri vlakovej nehode, keď sa na severozápade Španielska vykoľajil medzimestský rýchlik Intercity.

Podľa nemeckej agentúry DPA ďalších 37 pasažierov utrpelo rozličné poranenia. K nehode došlo na železničnej stanici v meste Villada. Predstavitelia španielskych železníc nevedeli hneď informovať o príčinách nehody, zatiaľ nič nenasvedčovalo teroristickému útoku. Vlaková súprava bola na ceste z metropoly Madridu do baskickej priemyselnej metropoly Bilbao.

Zdroj: Bleskovky

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *