Váš železničný portál
Registrovať sa

Cestujúci počas jazdy násilne vnikol do kabíny rušňovodiča

AktualityČeská republika 5.5.2016 17:11 administrator Zobrazené: 1847

Je možné, že by sa aj z bežného Českého muža stal terorista? Jeden sa o to pokúsil svojským spôsobom, ktorý možno odsledoval v starých westernoch. V utorok večer vo vlaku v smere Děčín-Most krátko potom ako vlak vyrazil zo stanice Železnice u Mostu sa do kabíny rušňovodiča začal dobíjať agresívny muž robustnej postavy. Dokonca si pomohol aj kladivkom na núdzové rozbitie skla, ktorým zničil výplň dverí na kabíne a začal demolovať zariadenie všade okolo seba. Rušňovodič sa snažil útočníka z kabíny vytlačiť no výsledkom bolo len to, že útočník napadol aj jeho.

Štátna polícia bola pripravená a zasiahla na stanici v Moste pričom útočníka hneď odviedla do väzby. Bolo zrejmé že útočník neuvažuje triezvou hlavou no dychovej skúške sa odmietol podrobiť. Pri zatýkaní sa agresor dokonca pokúsil napadnúť policajta, ktorý ho následne spacifikoval. Pri vyšetrení v nemocnici bolo zistené, že páchateľ bol pod vplyvom značnej dávky pervitínu.

Muž bol po vypočutí a vytriezvení počas krátkeho pobytu v policajnej cele prepustený a je stíhaný na slobode. Iste sa nepotešil keď, zistil že vďaka jeho vyčíňaniu čelí obvineniu z verejného ohrozovania nakoľko sa vo vlakovej súprave v čase spáchania činu nachádzali desiatky cestujúcich.

Podľa vyjadrení hovorkyne dopravcu je bežné, že sa sprievodcovia vo vlakoch stretávajú s agresívnymi cestujúcimi ktorý sú často pod vplyvom alkoholu alebo drog, no to že sa takýto agresori pokúsia dobyť sa až do kabíny rušňovodiča, tak to je naozaj ojedinelé.
Podľa vyjadrení dopravcu by sa pri modernejších vlakových súpravách niečo podobné stať nemohlo nakoľko je zabezpečenie na oveľa vyššej úrovni. Tu páchateľovi k prieniku do kabíny rušňovodiča stačilo obyčajné bezpečnostné kladivko.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *