Váš železničný portál
Registrovať sa

Cestujte po Francúzsku – Vlakom

Zahraničie 25.7.2006 18:40 Juraj Streber Zobrazené: 1173

V poslednom čase sa ako huby po daždi množia rôzne špeciálne ponuky cestovných kancelárií alebo samotných dopravných spoločností. Jedna z takýchto „holubičiek“ je aj virtuálna služba SNCF. Posledné úspechy SNCF www.sncf.com pri prevádzkovaní virtuálnej služby iDTGV www.idtgv.com na trati Paríž – Avignon – Marseille – Toulon počas posledného roka presvedčili SNCF o rozšírení služieb svojej usilovnej dcérskej spoločnosti.

Po natiahnutí pomyselných koľajníc na smer Paríž – Bordeaux – Toulouse sa internetový železničný operátor pousmial a obrátil sa na juh na trať Paríž – Avignon – Aix – Toulon – Saint Raphael – Cannes – Nice.

Každá súprava rýchlovlaku TGV je vybavená na týchto tratiach vozňom iDTGV do ktorého spočiniete len ak vykonáte svoju objednávku prostredníctvom Internetu. Samozrejme objednávka cez internetovú sieť má svoje ekonomické výhody…aké aj iné, by sme mohli očakávať.

Tak pozrime sa na tie výhody. Ak si objednáte svoj cestovný lístok okamžite získavate zľavu 10% z ceny klasického lístka zakúpeného v „kamennej stanici“. Následne máte možnosť si objednať lístok s predstihom viac ako 6 mesiacov. Na stanici vás uvítajú takmer v rámci protokolu, usadia vás do zrenovovaných vozňov s možnosťou sledovať DVD filmy.

Dobré nie…SNCF dúfa, že oproti minulému roku stúpne preprava virtuálnym operátorom o dáke 2%. Minimalistický odhad dáva dôvody na mohutné koncoročné oslavy, ak sa náhodou dosiahnu 3%, ale to nie je témou môjho článku aspoň tentokrát.

Doposiaľ sa pre cestovanie virtuálnym operátorom rozhodlo 500 tis. návštevníkov, študentov, Francúzov, Európanov proste a jednoducho vás tam všade vôkol.

A ešte to najpodstatnejšie, ak sa rozhodnote cestovať s predstihom a svoje cestovateľské vášne dokážete krotiť tak z Nice do Paríža sa odveziete za cenu z Bratislavy do Košíc. Pre tých, ktorým to stále nedošlo 2.trieda za 19 EUR a 1.trieda pre „zbohatlíkov“ za 39 EUR.

Zdroj: exil.sk

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: Cestujte po Francúzsku – Vlakom

Sandra zo dňa 2.9.2023 10:57

Dobrý deň, mohla by som sa spýtať kde v aplikácií SNCF ste našli že z Nice do Paríža sa dostanete vlakom za 19 € ?
Pozerám to a cenu pod 60€ za lístok som tam nenašla.

Vopred ďakujem za odpoveď

Reagovať

Peter Dirga zo dňa 2.9.2023 11:44

Administrátor

Dobrý deň. Dôvod prečo ste nenašli cenu 19 Eur bude možno v dátume publikovania tohto článku: 25.7.2006

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *