Váš železničný portál
Registrovať sa

České dráhy koupily dvě lokomotivy Taurus

Česká republikaTlačové správy 23.8.2019 17:00 Lakro Zobrazené: 3194

České dráhy koupily dvě moderní elektrické lokomotivy Taurus, které posílí flotilu moderních lokomotiv národního dopravce využívanou v mezistátní dopravě.     

„Využili jsme možnost na odkoupení dvou moderních lokomotiv Taurus od rakouské společnosti Swietelsky Baugesellschaft za výhodných finančních podmínek. Stroje posílí naši flotilu lokomotiv pro mezinárodní provoz. Výhodou je jejich rychlé uvedení do provozu po převzetí. Stroje jsou schválené a naši i zahraniční strojvedoucí je dobře znají,“vysvětluje Radek Dvořák, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele pro obchod.

České dráhy odkoupily dvě lokomotivy za celkem 5,6 milionu EUR. Dosud je provozovala firma RTS Rail Transport Service GmbH, dceřiná společnost podniku Swietelsky Baugesellschaft m.b.H. Lokomotivy budou nasazeny především na dopravu mezistátních vlaků EuroCity na lince Ex 4 Warszawa – Bohumín – Břeclav – Wien v úseku Bohumín – Wien a doplní tak dvacítku moderních lokomotiv řady 380, kterou České dráhy využívají pro mezistátní dopravu do Rakouska a Maďarska.

Lokomotivy Taurus jsou moderní stroje konstruované pro využití v osobní i v nákladní dopravě s rychlostí až 230 km/h, s trvalým výkonem až 6 000 kW a s možností napájení systémy 3 kV DC, 25 kV 50 Hz AC a 15 kV 16,7 Hz. Lokomotivy Taurus v současnosti jezdí např. v České republice, v Rakousku, v Německu, v Itálii, ve Švýcarsku, Slovinsku, v Polsku, v Maďarsku a na Slovensku. Siemens vyrobil více než 500 lokomotiv Taurus v různých provedeních.

České dráhy v současnosti provozují tři desítky moderních lokomotiv pro mezistátní expresní dopravu, z toho se jedná o 20 lokomotiv řady 380 od společnosti Škoda a deset pronajatých lokomotiv řady 193 Vectron od firmy Siemens. V současné době se připravuje výběrová řízení na dodavatele celkem až 65 moderních lokomotiv pro osobní dopravu, přitom část z těchto strojů bude určena pro rychlost až 230 km/h.

 

Autor ilustračnej fotografie: Matej Jurík

Pridajte sa do diskusie!

5 komentárov k: České dráhy koupily dvě lokomotivy Taurus

Jozef zo dňa 23.8.2019 19:22

Dobrý podvečer -Nech sa Vám darí v Č.D. na ZSSK platíme skoro toľko za prerábanie 30-ročnej 363 na 362.

Reagovať

Kje zo dňa 24.8.2019 6:43

@Jozef: keď sú diletanti vo vedení, trpí celá ZSSK.

Reagovať

Jakub zo dňa 24.8.2019 11:04

Nazyvat taurusy modernymi, to chce davku odvahy. Hoc v pripade CD a ZSSK je moderne zrejme takmer vsetko, aj stroje, ktore sa vyrabali v obdobi 1999-2006. Uz len cakam, kedy ZSSK nejake odkupi a bude ich prezentovat ako spicku na zeleznici.

Reagovať

Miloš zo dňa 24.8.2019 14:35

Kiež by si mal pravdu! Ale to je iba sen. Tak určite je 15 ročný taurus hipermoderný proti 45 ročnej gorile!

Reagovať

Jozef zo dňa 24.8.2019 18:58

Dobrý podvečer každý chceme aby na železnici bolí lepšie rušne,trate, vagony ,Ale žiaľ to tak skoro nepôjde .Vo vedúcich funkciách sú ľudia už dlhé roky ktorým ide o svoje zisky.A tých cestujúci ani pracujúci nezaujímajú.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *