Váš železničný portál
Registrovať sa

České dráhy a Škoda Transportation rozšírili kontrakt pre trnavskú ŽOS

Tlačové správy 22.3.2022 10:23 administrator Zobrazené: 2263

ŽOS Trnava ešte v decembri 2019 získala zákazku na dodávku 29 nových elektrických jednotiek pre Juhomoravský kraj. Aktuálne bol kontrakt rozšírený o dodávku ďalších 11 vložených vozňov EMU310. Ide o pokračovanie projektu so Škodou Transportation.

„Na projekte už aktívne pracujeme a napĺňame dohodnutý objem prác v rámci aktualizovaného harmonogramu, ovplyvneného dodávkami materiálu. Posledný vyrobený vagón opustí naše brány závodu  v decembri tohto roku,“ hovorí Ing. Peter Tóth, riaditeľ divízie osobných vozňov ŽOS Trnava.

 

Forma spolupráce so Škoda Transportation je štruktúrovaná tak, že Škoda vyrobí hrubé stavby skríň, podvozky a trakčné sety, ktoré dodáva do ŽOS Trnava. V rámci rozšíreného kontraktu sa na vagónoch vykonáva montáž interiéru s oživením a uvedením do prevádzkyschopného stavu s finálnou výstupnou kontrolou funkcionality vloženého vozňa. Oživenie a uvedenie do prevádzky celej súpravy EMU310 (18Ev) bude vykonávať Škoda Transportation v súčinnosti so ŽOS Trnava.

„Pre trnavskú ŽOS-ku je to veľký prínos v oblasti vyťaženia a zachovania kontinuálnej výroby v segmente výkonov divízie osobných vozňov,“ pripomína Peter Tóth, riaditeľ divízie osobných vozňov ŽOS Trnava a dodáva: „Tento projekt a spolupráca nám umožňujú udržať a mierne  navýšiť počet odborných pracovníkov a ďalej rozšíriť naše výrobné know-how prostredníctvom sofistikovaného výkonu až do roku 2023, kedy budeme nadväzovať na tieto výkony ďalšími 9-timi kusmi EMU300 (14Ev2) pre konečného zákazníka ZSSK. To znamená, že už teraz môžeme z našej strany potvrdiť, že v divízii osobných vozňov máme zabezpečené projekty až do konca roka 2024,“ uzatvára Peter Tóth.

 

Foto: ŽOS Trnava

Pridajte sa do diskusie!

4 komentáre k: České dráhy a Škoda Transportation rozšírili kontrakt pre trnavskú ŽOS

dodojozef@imarknet.com zo dňa 22.3.2022 18:33

Dobrý podvečer ČD má k svojím cestujúcim úctu žiaľ na Slovensku ,,presne ZSSK hlavná vec že to odvezieme“ a takto sa to odkladá čo sa týka úrovne cestovania niekoľko rokov a ešte sa to bude odkladať ďalej.

Reagovať

Rudla Fára zo dňa 22.3.2022 23:21

A jakou tu úctu prosím myslíte? Stálé používání vozů B249 ze 70 let na spoustě rychlíkových tras, kde by třeba obyčejné Honeckery (mírně rekonstruované – sedačky a klimatizace) u tras do 3 hod cesty udělaly dopravu o rád pohodlnější (dnes zatahování záclonek, zamykání, polstrované sedáky pro 8 sardinek v prostoru 3,5m2.), nebo zlevnění 1.třídy s možností dokupu ve vlaku, kdy Vám „dvojkaři“ zasednou místo a pak si doplatí 5 Kč, nebo odpočinek v 1.třídě, kde okolo Vás skrze vozy stále chodí obsluha JLV a po vystoupení z vozu jste cítit, jako z putyky (kde je odpočinek a soukromí na práci v 1.třídě), nebo studentské a důchodcovské jízdné, které přeplnilo vlaky a z normálně komerčně platících lidí udělalo občany 2 kategorie (zaplatíte 100% a ještě stojíte v sobotu či neděli nad „studentem“, kterému platíte ze svých danní 50% jízdného (víkendy, svátky atd…??). To je úcta k cestujícím? Pane proberte se, pár kápů od Škodovky úctu nedělá…..

Reagovať

Bimbající Zvoneček zo dňa 23.3.2022 13:05

To ale neni vina Škodovky – to pláčete na špatnym hrobě, občane…
Netuším, z jakého zapadlého koutu ČR jste – ale normálně jezdí rychlíky v dobré kvalitě a „terazky“ už po zavedení InterJetů v té nejvyšší kvalitě …. Na úroveň vlaků v ČR si určitě nemůžu stěžovat – vycházím z vozového parku krajů: Praha, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Středočeský(jen hlavní tahy), nádraží Pardubice a výraznou obměnou v letošním roce prochází i Jihočeský…

Reagovať

dodojozef@imarknet.com zo dňa 23.3.2022 19:10

Dobrý podvečer pán Fára mám maximálnu úctu k Škodovke najazdil som veľmi veľa km na HV zo Škodovky a dá sa povedať že bez problémov . Ale Váš názor mi úctu ku Škodovke nezoberie.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *