Váš železničný portál
Registrovať sa

ČD nasadí do provozu komfortní osobní a lůžkové vozy

Tlačové správy 23.11.2006 14:13 Michal Smalo Zobrazené: 1164

Vedle nasazení osobních vozů Siemens na vlaky EuroCity vstoupí České dráhy díky novým lůžkovým vozům do sítě špičkových evropských nočních spojů EuroNight. České dráhy budou od nového jízdního řádu provozovat další nové vozy dálkové dopravy od společnosti Siemens. Objednáno bylo celkem 26 osobních a 12 lůžkových železničních vozů; České dráhy nasadí nové osobní vozy 1. a 2. třídy na mezinárodní vlaky vyšší kategorie EuroCity; lůžkové vozy pak umožní vstup Českých drah do celoevropské sítě nočních vlaků špičkové kvality EuroNight. S novými vozy Českých drah od společnosti Siemens se cestující setkají na vlacích EC do Spolkové republiky Německo, Polska a Rakouska; s lůžkovými vozy pak především na spoji EN 352/353 Johannes Kepler jedoucím na trase Praha – Lipsko – Frankfurt nad Mohanem – Wiesbaden a zpět.

České dráhy doposud provozovaly 45 vozů od společnosti Siemens. Ty jsou nasazovány převážně na vlaky EuroCity do Spolkové republiky Německo a také na vlak EC Jože Plečnik spojující denně Prahu se slovinskou Lublaní.

České dráhy, a.s., objednaly od společnosti Siemens 26 nových osobních železničních vozů, z toho je 11 velkoprostorových vozů první a 15 vozů s oddíly druhé třídy. Vozy ocelové konstrukce vyrobil kompletně pražský výrobní závod Siemens Kolejová vozidla. Vozidla jsou plně klimatizována a při běžném provozu mohou jezdit rychlostí až 200 km/h a nově nabídnou například také možnost připojení na 230 V. Jedná se již o druhou sérii osobních železničních vozů, které si České dráhy u společnosti Siemens objednaly. Navazuje na vozy první série, které se vyráběly v letech 1997 – 2000. Tehdy šlo o 26 vozů druhé třídy, 9 vozů první třídy a 10 restauračních vozů, které dnes České dráhy nasazují především na spoje EuroCity jezdící do Spolkové republiky Německo.

Zdroj: České dráhy

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *