Váš železničný portál
Registrovať sa

ČD nasadí další Regionovy

Tlačové správy 3.1.2007 13:20 Michal Smalo Zobrazené: 901

Již obě jednotky Regionova určené pro Ústecký kraj dokončil výrobce společnost Pars nova Šumperk. V současnosti absolvují zkušební jízdy s cestujícími na tratích v okolí Děčína a Ústí nad Labem. Po dohodě s hejtmanem Ústeckého kraje nasadí České dráhy oficiálně oba vlaky do provozu ve čtvrtek 25. ledna 2007. „Obě jednotky nyní procházejí finálními úpravami svého vzhledu – především se na jejich kapotě objeví logo Ústeckého kraje a jméno Regionova Ústeckého kraje“, říká Jiří Kolář, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Ústecký kraj se stane devátým krajem, kde na území České republiky budou jednotky Regionova zařazeny do pravidelného provozu s cestujícími. Regionovy budou v Ústeckém kraji ve spolupráci s krajským úřadem nasazeny také v rámci konceptu Regionovou Vaším krajem – stanou se tak „vlajkovým“ vlakem propagující Ústecký kraj a zajímavosti na jeho území.

Na území Ústeckého kraje tak budou jednotky označeny jako Regionova Ústeckého kraje a do regionální dopravy vnesou další součásti konceptu Regionovou Vaším krajem:
– Na skříň motorového vozu bude umístěn logotyp Ústeckého kraje.
– Interiér motorové jednotky bude vybaven stojany a rámečky pro informační materiály o zajímavostech kraje. V nich budou umístěny jak propagační letáčky, tak například mapy a další informační materiály.

Zdroj: ČD

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: ČD nasadí další Regionovy

swingo zo dňa 3.1.2007 13:31

Pekná reportáž.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *