Váš železničný portál
Registrovať sa

CarboRail expanduje na východnom Slovensku

Najobľúbenejšie článkySlovensko 14.7.2017 7:13 163.057 Zobrazené: 4816

V dnešný deň sa uskutočnila preprava cisternových vozňov pod hlavičkou dopravcu CarboRail, ktorý expandoval na východ krajiny len nedávno. Svoju premiérovú prepravu započal minulú sobotu. Dnes bola preprava o to zaujímavejšia, že súprava vlaku bola rozdelená na 3 menšie vlaky, ktoré musel dopravca previesť na 3krát.

Kto by to bol kedy povedal, že na východ našej krajiny zavítajú takéto vzácne stroje – ČDC 363, 122.
Konkrétne rad rušňa 122, je v našej krajine vzácnosťou. Domovinou tejto rady je Česká Republika a na Slovensko zavítajú len zriedkavo, najčastejšie však medzi pohraničnou stanicou Čadca – Mosty u Jablunkova. Keďže železničný trh sa postupne liberalizuje, vstupujú naň noví dopravcovia, ktorí si navzájom konkurujú v poskytovaní služieb.
Na trati 188, ktorá vedie z Poľska, respektíve z Muszyny cez Plaveč – Prešov – Kysak – Košice a ďalej do Maďarska, aktuálne pôsobia 4 nákladní dopravcovia: ZSSK CARGO, LokoRail, Express Group a štvoricu uzatvára nováčik CarboRail.
Nasledujúce zábery dokumentujú priebeh dnešnej prepravy, kde vlak bol rozdelený na 3 časti, a tak vznikla možnosť si ich vyfotiť viackrát. Aktuálne tretia časť vlaku bude prepravená v nočných hodinách.
Konkrétne sa jedná o HKV – 122.002+363.036

Prvá časť vlaku z Plavča smeruje do Kysaku. Autor: Šimon Letkovský

Spiatočný Rv vlak zachytený v Krivanoch. Autor: Matúš Dlugoš

Druhá časť vlaku klesá dolu krivianskými oblúkmi v posledných lúčoch tohto chladného dňa. Autor: Matúš Dlugoš

Prajem spoločnosti veľa nových a úspešných prepráv, aby sme sa s týmito vozidlami stretli v tak ďalekom kúte Slovenska aj nabudúce.

Pridajte sa do diskusie!

3 komentáre k: CarboRail expanduje na východnom Slovensku

tominek2 zo dňa 14.7.2017 11:03

Návštevník

Jak to, prosím, funguje? To má Carborail tyto lokomotivy od ČD Cargo pronajaté nebo jsou to vlaky ČD Carga na licenci Carborail?

Reagovať

362.005 zo dňa 14.7.2017 13:45

Redaktor

To sú dobré otázky, na ktoré asi málo kto pozná správne odpovede… Zaujímalo by to aj mňa. Skrátka sú to kšefty! Vzniká mnoho malých dopravcov, väčšinou sa jedná o odnož ľudí z CARGA, čo majú kontakty. Vedia, že prepravia vlak lacnejšie, tak získajú vlaky. Celkovo zaujímavé je, že na medzištátnych prepravách si vlaky odovzdávajú dopravcovia v rôznych kombináciách ako napríklad súkromník – štátny dopravca…
Kombinácia lokomotív r. 122 a 363 je tiež pomerne vzácna, pretože v takejto podobe nevozia vlaky ani v Česku. 122.002 má navyše ojedinelý LAK ČD Cargo s nápismi CokolivKamkoliv je zo SOKV Ústí nad Labem a 363.036 SOKV Ostrava. Eso na túto prepravu bolo nasadené asi preto, aby vlak dopravilo až do PPS Hidasnémeti. Loko 122.002 pôsobí na na ŽSR od začiatku júna 2017 a 363.036 od 30.6.2017. Spoločnosť CarboRail má prenajatých viacero lokomotív od ČD Carga. Jedná sa o niekoľko laminátiek, ktoré zabezpečujú vozbu pod striedavou napájacou sústavou…

Inak pekná aktualita!

Reagovať

František Plášek zo dňa 22.7.2017 22:48

Návštevník

CRR vyrostl na lidechbod AWT, nicmene se zatim projevuje jejich nezkusenost, hlavne pri planovani predavek mezi dopravci a v komunikaci s partnerskymi dopravci 🙁

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *