Váš železničný portál
Registrovať sa

BUDAMAR GROUP posiluje flotilu rušňov aj na Slovensku

AktualityFotoreportážePrevádzkaReportážeStručne z naších tratí... 21.5.2021 10:41 Mates Pleško Zobrazené: 2592

Skupina BUDAMAR GROUP, do ktorej patrí aj nákladný dopravca Lokorail v posledných týždňoch na nielen slovenské koľaje priniesla nové zaujímavé a na našich tratiach netradičné rušne. Najnovším prírastkom vo flotile je modrý Vectron 537.0028 patriaci poľskej spoločnosti Indrustrial Division, ktorá sa pod značkou CARGOUNIT zaoberá prenájmom rušňov.

Čo stálo za týmto rozhodnutím sme sa opýtali prevádzkového riaditeľa Dávida Kostelníka: „Naša spoločnosť v poslednom období nabrala významné objemy prepráv, čo znamená aj vyššiu turnusovú potrebu rušňov. Situácia na trhu s novými rušňami je komplikovaná, výrobca Siemens má nakontrahované zákazky na rok a pol dopredu a preto sa naša spoločnosť ubrala smerom dlhodobého ale aj krátkodobého prenájmu rušňov Vectron. Od poľskej spoločnosti Industrial Division sme si do prenájmu na obdobie 18 mesiacov s opciou na ďalších 6 mesiacov zaobstarali rušeň Siemens Vectron, ktorý je v našej flotile už osvedčený. Určený bude pre všetky krajiny, v ktorých naša skupina pôsobí. Vďaka jeho konfigurácii je spôsobilý jazdiť od Nemecka až po Rumunsko a preto spĺňa všetky naše požiadavky . Najčastejšie bude možné sa s rušňom stretnúť na ramene Děčín – Štúrovo ale aj na vlakoch smerom do Ostravy či napríklad v Maďarsku“.

Horúca novinka brúsi ľavotočivý oblúk na jednokoľajnej trati z Rusoviec do Petržalky. Foto: Mates Pleško

Novinku vo flotile BUDAMAR GROUP zachytil na vlaku z Rajky do bratislavského prístavu Tomáš Pašuth

Mimo tohto Vectrona sa na sieti ŽSR v čele vlakov objavuje aj ďalší zaujímavý Vectron a to stroj 193.784 s polepmi spoločnosti Captrain. Dávid Kostelník hovorí: „Mimo dlhodobého prenájmu sa v čele našich vlakov na vykrytie potrieb objavujú aj rušne prenajaté na krátokodobé obdobie od iných dopravcov, ktorí disponújú voľnými kapacitami vo svojich flotilách. Ako príklad môžem uviesť rušeň Vectron od spoločnosti Captrain, dlhodobo spolupracujeme so spoločnosťou Train Hungary a nedávno aj s našim nemeckým partnerom HSL Logistik od ktorého sme na vlaku Walter express na Slovensku napríklad predstavili exotický Traxx 186.364 s pútavým polepom“.

Na krátkodobý prenájom slúži pre Lokorail Vectron od spoločnosit Captrain. Foto: Nikola Kapsamunov

Od tej istej spoločnosti avšak iný rušeň sa objavil aj v čele Walter expressu na začiatku roka 2021. Foto: Lukáš Hučko

Pomerne často v čele vlakov Lokorail s cereálimi z Maďarska sa objavuje aj jeden z dvojice atraktívných Vectronov spoločnosti Train Hungary. Foto: Mates Pleško

A nesmieme vynechať ani to najatraktívnejšie, čo BUDAMAR na Slovensku predstavil a to Traxx dopravcu HSL Logistik 186.364 Foto: Samuel Kovár

S istotou môžeme povedať, že pri týchto rušňoch neostane a niečo nové sa nám ešte na tratiach predstaví. Nebudeme však predbiehať, všetko vám prinesieme v pravý čas.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *