Váš železničný portál
Registrovať sa

Bobina bude zdarma vozit návštěvníky Regionálního dne PID ve Strančicích

Tip na výletTlačové správy 10.10.2019 13:48 administrator Zobrazené: 2075

Arriva bude poprvé v rámci Pražské integrované dopravy vozit cestující vlakem s elektrickou lokomotivou. Postará se o to nedávno zprovozněná bobina. Objeví se na Regionálním dni PID ve Strančicích už tuto sobotu 12. října a na trase z pražského hlavního nádraží přes Říčany a Strančice do Benešova u Prahy bude vozit zájemce zdarma.

„Přijďte se svézt vlakem, ve kterém budou řazeny tři bývalé východoněmecké vozy 2. třídy, tzv. béčka, v tmavozelené retro barvě s původním koženkovým interiérem ze sedmdesátých let. Potáhne je krásná zrekonstruovaná lokomotiva, které se přezdívá bobina,“ říká Jiří Nálevka, ředitel společnosti Arriva vlaky. Ráno a odpoledne pojede souprava v celé trase z Prahy do Benešova, dopoledne bude pendlovat mezi hlavním městem a Strančicemi. Arriva se tak se svým vlakem představí na dalším Regionálním dni PID. Pro všechny dopravní nadšence je připraven našlapaný program, který začíná už v 10 hodin a končí v 17 hodin. Ve Strančicích budou k vidění další vlakové a autobusové skvosty, které ocení nejen příznivci veřejné dopravy. Další podrobnosti.

Jízdní řád vlaku Arrivy

Historie bobiny

Arriva lokomotivu koupila pro další rozvoj svých aktivit v železniční nákladní dopravě, kdy narůstající objem zakázek není možné zajistit pouze jednou lokomotivou. Pro bobinu s označením 140.052 je to už třetí reinkarnace. Od svého vzniku tahala rychlíky i nákladní vlaky hlavně na Slovensku. Poprvé ji zachránili Poláci, když ji odkoupili jako vrak z žilinského depa a v roce 2008 prošla opravou a modernizací. V Polsku se používala pro vozbu nákladních vlaků. V loňském roce ji od polského dopravce Ecco Rail koupila Arriva a vdechla jí další život. Arrivácká bobina má velmi povedený retro nátěr v barvě Arriva blue, který zároveň odkazuje na její původní barevné provedení.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *